Autor: Maria Sorescu / 14 Apr. 2019

Perechea Sorana Cîrstea - Andreea Mitu a câștigat turneul de la Lugano

Sorana Cîrstea și Andreea Mitu au avut o săptămână excelentă în Elveția.

Amanda Anisimova, noul fenomen al tenisului feminin

Anisimova, favorită 6, a învins-o în finala de la Bogota pe sportiva australiană Astra Sharma.

Autor: Maria Sorescu / 13 Apr. 2019

Simona Halep a prefațat confruntarea cu Franța din Fed Cup

Întâlnirea Franţa – România, din semifinalele Cupei Federaţiei, va avea loc în 20 şi 21 aprilie, la Rouen.

Autor: Maria Sorescu / 02 Apr. 2019

Rafael Nadal este un accidentat care joacă tenis, spune unchiul său

Rafael Nadal traversează o perioadă grea, iar Toni Nadal, unchiul şi fostul antrenor al lui tenismenului, a caracterizat starea jucătorului.

Autor: Flaviu Ilie / 27 Mar. 2019

Simona Halep s-a calificat în semifinale la Miami și este la un pas de a reveni pe locul 1 WTA

Simona Halep a trecut de Qiang Wang în sferturile turneului de la Miami și este la doar o victorie de revenirea pe prima poziție în ierarhia WTA.

Autor: Maria Sorescu / 26 Mar. 2019

Halep a trecut și de Venus Williams și va juca în sferturi la Miami

Simona Halep a învins-o din nou pe Venus Williams și s-a calificat fără probleme în sferturile de finală ale turneului WTA de la Miami (Statele Unite).

Autor: Maria Sorescu / 25 Mar. 2019

Florin Segărceanu a anunțat echipa de Fed Cup a României pentru semifinala cu Franța

România va înfrunta Franța în semifinalele Cupei Federaţiei, în 20 şi 21 aprilie, la Rouen.

Autor: Maria Sorescu / 24 Mar. 2019

Emoțiile continuă. Halep s-a calificat în optimi la Miami. Urmează Venus Williams

Simona Halep a muncit enorm pentru a se califica în optimi la Miami.

Autor: Maria Sorescu / 23 Mar. 2019

Halep trece în forță de turul secund la Miami

Simona Halep a debutat cu dreptul la turneul de 1000 de puncte de la Miami.

Autor: Maria Sorescu / 22 Mar. 2019

Monica Niculescu, a patra victorie la Miami. A trecut și de Muguruza

Monica Niculescu are cea mai bună serie din acest an.

Autor: Maria Sorescu / 20 Mar. 2019

Daniel Dobre este noul antrenor al Simonei Halep

Simona Halep a revenit la unul dintre foștii antrenori odată cu turneul de la Miami.

Autor: Andrei Szabo / 18 Mar. 2019

Federer, învins de Thiem în finala de la Indian Wells

Dominic Thiem i-a interzis lui Roger Federer ocazia de a câștigat trofeul cu numărul 101 la simplu.

Autor: Maria Sorescu / 17 Mar. 2019

Bianca Andreescu, triumf magic la Indian Wells, la doar 18 ani

Tommy Hass, directorul turneului de la Indian Wells, se poate felicita pentru decizia de a-i oferi o invitație Biancăi Andreescu.

Autor: Maria Sorescu / 12 Mar. 2019