Autor: Maria Sorescu / 22 Oct. 2019

Meciul România-Rusia, din Fed Cup, se va juca la Cluj-Napoca

Clujul a devenit capitala tenisului.

Autor: Maria Sorescu / 20 Oct. 2019

Revenire emoționantă. Andy Murray a câștigat primul titlu după mai bine de doi ani și jumătate

Britanicul Andy Murray a fost aproape să renunțe la tenis în urmă nouă luni, apoi s-a operat la șold în ianuarie, iar acum a câștigat al 46-lea titlu din carieră.

Denis Shapovalov, la primul turneu câștigat în circuitul ATP

Denis Shapovalov a jucat pentru prima dată o finală și a și câștigat-o.

S-au stabilit toate jucătoarele calificate la Turneul Campioanelor

La sfârşitul acestei luni va debuta Turneul Campioanelor, iar lista completă a participantelor la eveniment a fost stabilită.

Autor: Maria Sorescu / 19 Oct. 2019

Monden / Rafael Nadal s-a căsătorit

În timp ce lumea tenisului se pregăteşte pentru turneele de la Basel şi Viena, Rafael Nadal se căsătoreşte.

17 Oct. 2019

Comitetul Național Paralimpic lansează campania Cunoaște-ți campionii! alături de JYSK

Campania „Cunoaște-ți campionii!” își propune să aducă în fața publicului sportivii paralimpici care luptă pentru calificarea la Jocurile Paralimpice de la Tokyo, din 2020, sau la alte competiții importante, cum ar fi campionatele mondiale sau europene.

Autor: Maria Sorescu / 11 Oct. 2019

Djokovic pierde poziția de lider mondial după eliminarea de la Shanghai

Tenismenul sârb Novak Djokovic nu a reușit să-și apere titlul la Mastersul de la Shanghai, astfel că va pierde locul 1 ATP.

Autor: Maria Sorescu / 06 Oct. 2019

Thiem, campion la Beijing

După ce și-a construit imaginea unui jucător de zgură, Dominic Thiem a obținut un nou titlu pe hard.

Autor: Andrei Szabo / 06 Oct. 2019

Novak Djokovic a câștigat turneul de la Tokyo

Liderul ATP, Novak Djokovic, a participat pentru prima dată la turneul de la Tokyo și s-a impus în evenimentul de 500 de puncte.

Autor: Andrei Szabo / 03 Oct. 2019

Cupa Davis: România va înfrunta China în play-off-ul Gupei Mondiale 1

Confruntarea va avea loc probabil la Cluj-Napoca.

Autor: Maria Sorescu / 29 Sept. 2019

Simona Halep şi-a asigurat calificarea la Turneul Campioanelor

Simona Halep a debutat cu dreptul la turneul de la Beijing, dar a primit şi o altă veste bună.

Autor: Maria Sorescu / 28 Sept. 2019

Sorana Cîrstea a pierdut finala WTA de la Tașkent, dar va urca în clasament

Sorana Cîrstea a jucat a patra finală din carieră la simplu în circuitul WTA.

Autor: Maria Sorescu / 24 Sept. 2019

Halep, victorie la Wuhan și primele impresii după o lună de pauză

După aproximativ o lună de pauză, Simona Halep a revenit într-un meci oficial.

Autor: Maria Sorescu / 08 Sept. 2019

Bianca Andreescu, campioană la US Open. Declarațiile după succesul în fața Serenei Williams

Serena Williams rămâne cu şase titluri câştigate la US Open.

Autor: Maria Sorescu / 22 Aug. 2019

S-au stabilit meciurile de la US Open. Iată cu cine joacă românii

Ultimul Grand Slam al anului va debuta săptămâna viitoare, iar organizatorii au efectuat deja tragerea la sorți a meciurilor.