Auto-moto (pg. 16)

Autor: Nicolas Grama / 22 Oct. 2017

Formula 1: Hamilton a triumfat în Statele Unite și e aproape de titlul mondial

Lewis Hamilton a câștigat etapa de Formula 1 din Statele Unite și este aproape să devină campion după ce Sebastian Vettel a terminat pe locul 2.

MotoGP: Marc Marquez a triumfat în Australia

Pilotul spaniol al echipei Honda, Marc Marquez, s-a impus în Marele Premiu al Australiei, pe circuitul de la Phillip Island.

Autor: Nicolas Grama / 21 Oct. 2017

Primul model din istoria Alfa Romeo va fi scos la licitație

Casa de licitații Sotheby’s le oferă posibilitatea colecționarilor de mașini de epocă să cumpere un model Alfa Romeo G1, fabricat în din 1921.

20 Oct. 2017

Max Verstappen rămâne la Red Bull până în 2020

Deși existau zvonuri conform cărora Max Verstappen ar putea pleca de la Red Bull, totuși olandezul rămâne fidel echipei pentru care concurează din 2016.

Autor: Daniel Samoilă / 19 Oct. 2017

Fernando Alonso și-a prelungit contractul cu McLaren

Fernando Alonso și-a prelungit contractul cu McLaren pentru sezonul 2018, anunță reprezentanții echipei.

Autor: Nicolas Grama / 18 Oct. 2017

Mitsubishi vrea să lanseze 11 modele noi

Constructorul nipon Mitsubishi și-a prezentat planul pe trei ani prin care vrea să crească vânzările și veniturile.

Autor: Nicolas Grama / 16 Oct. 2017

Premieră istorică: Volkswagen a vândut peste un milion de mașini într-o lună

Per total, la sfârșitul lunii septembrie, constructorul german a ajuns la un total de 7.806.600 de mașini vândute în acest an.

Autor: Nicolas Grama / 15 Oct. 2017

Moto GP: Andrea Dovizioso a câștigat Marele Premiu al Japoniei

Pe circuitul de la Motegi, Andrea Dovizioso și Marc Marquez s-au duelat spectaculos, iar italianul a făcut depășirea câștigătoare în ultimul tur.

Autor: Daniel Samoilă / 11 Oct. 2017

Moto GP: Andrea Dovizioso face tot posibiul pentru a câștiga titlul mondial

Italianul Andrea Dovizioso se pregătește pentru următoarea etapă din Moto GP, Marele Premiu al Japoniei.

Autor: Maria Sorescu / 11 Oct. 2017

Uniunea Europeană lucrează la o lege care să promoveze mașinile electrice

Poluarea din Europa este motiv de îngrijorare pentru oficialii UE, care vor să grăbească procesul de înlocuire al mașinilor care afectează mediul.

Autor: Daniel Samoilă / 08 Oct. 2017

Formula 1:Lewis Hamilton câștigă Marele Premiu al Japoniei și e aproape de un nou titlu mondial. Vettel nu a terminat cursa

Lewis Hamilton câștigă Marele Premiu al Japoniei și face un pas mare către un nou titlu mondial.

Autor: Daniel Samoilă / 07 Oct. 2017

Dan Gîrtofan s-a impus în Raiul Sibiului. Marișca e campion național

Gîrtofan a câștigat ultima etapă din campionatul național de raliuri, la Sibiu, dar Bogdan Marișca a devenit campion național.

Lewis Hamilton, primul pole-position din carieră la Suzuka. Vettel pleacă de pe doi

Lewis Hamilton va pleca primul în Marele Premiu al Japoniei. Britanicul a obținut al 71-lea pole din carieră.

Autor: Daniel Samoilă / 06 Oct. 2017

Formula 1: Vettel îl acuză pe Bottas că l-a blocat în cursa din Malaezia

Sebiastian Vettel îl acuză pe Bottas că l-a blocat în încercarea de a termina pe podium în Malaezia.

04 Oct. 2017

Participare numeroasă la Raliul Sibiului

Un număr impresionant de echipaje s-au înscris la competiția ce are loc pe 6 și 7 octombrie.