Bosch a solicitat autorizație pentru a testa mașini autonome la Cluj-Napoca

Compania germană Bosch este una dintre firmele care dezvoltă software pentru mașini autonome, iar nemții dețin un centru de tehnologie în Cluj-Napoca.

Autor: Ilie Flaviu / 20 Mai 2018

Moto GP: Marc Marquez profită de gafele adversarilor și se impune la Le Mans

Marc Marquez a câștigat cursa de la Le Mans, și a fost urmat pe podium de Petrucci și Rossi.

Autor: Andrei Szabo / 16 Mai 2018

Studiu / Șoferii care conduc mașini electrice sunt mai puțin stresați

Cercetătorii britanici au efectuat un studiu în rândul șoferilor care conduc mașini electrice și au concluzii interesante.

Autor: Ilie Flaviu / 13 Mai 2018

Formula I: Mercedes AMG confirmă weekend-ul perfect din Barcelona

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Barcelona, iar colegul său Valtteri Bottas s-a clasat al doilea.

Autor: Ilie Flaviu / 12 Mai 2018

Formula 1: Lewis Hamilton continuă weekend-ul perfect în Barcelona cu un pole-position

Lewis Hamilton continuă seria bună la Barcelona și va pleca din prima poziție a grilei.

Autor: Andrei Szabo / 07 Mai 2018

Giandomenico Basso a câștigat Transilvania Rally

Italianul Giandomenico Basso a triumfat în week-endul recent încheiat în competiția Transilvania Rally 2018, de la Cluj.

Autor: Andrei Szabo / 03 Mai 2018

Tesla riscă falimentul, după ce a raportat pierderi de aproape 800 de milioane de dolari în 2018

Compania Tesla, condusă de Elon Musk, este axată pe construcția de vehicule electrice, identificarea unor surse de energie alternative sau panouri solare.

Autor: Andrei Szabo / 29 Apr. 2018

Spectacol în Baku. Lewis Hamilton, câștigător în Azerbaidjan, preia șefia la general

Într-o etapă marcată de numerose abandonuri, britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat cursa de la Baku

Autor: Andrei Szabo / 23 Apr. 2018

Hamilton consideră că Mercedes nu mai este prima echipă în Formula 1

Lewis Hamilton a analizat startul sezonului în Formula 1.

Autor: Ilie Flaviu / 22 Apr. 2018

MotoGP: Fără surprize. Marc Marquez, triumfător la Austin

Marc Marquez s-a impus și în cursă la Austin, după un weekend aproape perfect.

Autor: Ilie Flaviu / 21 Apr. 2018

MotoGP: Al 6-lea pole-position consecutiv pentru Marc Marquez la Austin

Marc Marquez va pleca pentru a șasea oară consecutivă din pole-position în Marele Premiu al Americii.

Autor: Andrei Szabo / 18 Apr. 2018

Bucureștiul ar putea interzice mașinile cu motoare Euro 1 și Euro 2 de la anul

Primăria Capitalei ar putea interzice mașinile cu motoare Euro 1 și Euro 2 în timpul zilei în București începând din 1 ianuarie 2019.

Autor: Andrei Szabo / 17 Apr. 2018

Uzina din Craiova a celor de la Ford a bătut un record de producție

Apariția noului Ford Ecosport și mutarea integrală a producției pentru piața europeană la uzina de la Craiova în toamna anului trecut a avut urmări spectaculoase.

Autor: Ilie Flaviu / 15 Apr. 2018

Formula I: Daniel Ricciardo, învingător la Shanghai

Daniel Ricciardo s-a impus la Shanghai, într-o cursă cu mai multe incidente.

Autor: Ilie Flaviu / 14 Apr. 2018

Pole-position pentru Vettel la Marele Premiu de la Shanghai

Germanul Sebastian Vettel (Ferrari), câștigător al primelor două curse ale anului din Formula 1, va pleca din pole-position în Marele Premiu al Chinei, duminică, pe circuitul de la Shanghai.