Fotbal (pg. 15)

Autor: Nicolae Comănescu / 12 Apr. 2023

Mii de agenți de fotbaliști s-au înscris la primul examen organizat de FIFA

De la 1 octombrie 2023, doar agenții licențiați de către FIFA vor avea dreptul să desfășoare activități de impresariat.

CRONICA / Manchester City și Inter distrug echilibrul hârtiei și înving categoric Bayern, respectiv Benfica

Manchester City-Bayern Munchen și Benfica Lisabona-Internazionale Milano păreau dueluri echilibrate ale sferturilor de finală ale Ligii Campionilor.

Autor: Dan Voinea / 11 Apr. 2023

Napoli, fără Osimhen pe San Siro în turul sferturilor UCL. Meciul va fi arbitrat de Istvan Kovacs

Nigerianul e golgheterul la zi din Serie A.

Augustin primește 28 de milioane de euro pentru 48 de minute jucate în tricoul lui Leeds!

În acest caz, clubul englez le-a plătit și celor de la Leipzig aproape 18 milioane de euro.

Autor: Nicolae Comănescu / 10 Apr. 2023

CRONICĂ / Sepsi câștigă lejer în fața unui Rapid mediocru

Meciul a început cu un protest al giuleștenilor.

Autor: Nicolae Comănescu / 09 Apr. 2023

CRONICĂ / CFR Cluj, blocată de FCSB. Avantaj Farul

Etapa a treia din play-off-ul Superligii consemnează evadarea Farului, mai ales după rezultatul de egalitate între CFR Cluj și FCSB.

ANALIZĂ / 4 concluzii după etapa din Premier League

Etapa a 30-a din Premier League ne-a oferit câteva dueluri palpitante, dar care nu schimbă prea mult ierarhia generală.

Autor: Dan Voinea / 09 Apr. 2023

Contre între Măldărășanu și Petrea după Chindia - Hermannstadt 1-2

Într-o altă partidă din play-out, FC Botoșani s-a impus cu 1-0 în fața celor de la FC Argeș.

Messi-Benzema-Firmino, atacul de vis format din jucători liberi de contract din vară

Jucători de top ademeniți cu sume fabuloase.

Autor: Nicolae Comănescu / 08 Apr. 2023

Ianis Hagi a văzut doar de pe bancă înfrângerea echipei sale în derby-ul cu Celtic

Episodul cu numărul 433 din celebrul derby Old Firm a fost câștigat de „verzi”.

Autor: Dan Voinea / 08 Apr. 2023

Stanciu a câștigat Supercupa în China

Internaționalul român a pasat decisiv la golul desprinderii echipei sale.

Casele de pariuri din Italia au început deja să le plătească banii celor care au mizat pe Napoli campioană

Arc peste timp, Diego Armando și fiul său, Khvicha.

Autor: Dan Voinea / 07 Apr. 2023

Dinamo câștigă la scor de neprezentare cu Oțelul și visează la promovarea directă

Echipa lui Burcă are șapte meciuri la rând fără înfrângere în liga secundă.