Sofia Goggia a câștigat coborârea de la Jeongseon

Italianca Sofia Goggia a reușit să se impună în proba de coborâre de la Jeongseon (Coreea de Sud).

Autor: Daian Cutu / 03 Mar. 2017

Al șaselea mare glob pentru Martin Fourcade

Martin Fourcade și-a adjudecat al șaselea mare glob de cristal al carierei, după ce a terminat pe locul al treilea proba de sprint, de la Pyeongchang (Coreea de Sud).

Autor: Daian Cutu / 02 Mar. 2017

Dublă pentru Kraft la Lahti

Austriacul Stefan Kraft a câștigat și concursul de la trambulina mare, din cadrul Campionatelor Mondiale de sărituri cu schiurile din Lahti, după ce reușise să se impună si pe trambulina mică.

Laura Dahlmeier, al 8-lea succes al sezonului

Germanca Laura Dahlmeier a câștigat proba de sprint, din cadrul etapei de Cupă Mondială de biathlon, ce se desfășoară în acest weekend la Pyeongchang (Coreea de Sud).

Autor: Daian Cutu / 01 Mar. 2017

Câștigător surpriză la proba de 15 km. Românii au venit în spate

Finlandezul Iivo Niskanen a reușit să câștige în fața propriilor suporteri proba de 15 km clasic, din cadrul Campionatelor Mondiale de schi fond de la Lahti.

Bjoergen, campioană mondială la 10 km clasic. Timea Lorincz a venit pe 63

Marit Bjoergen a câștigat proba de 10 km clasic, din cadrul Campionatelor Mondiale de schi fond de la Lahti (Finlanda).

Autor: Maria Sorescu / 27 Feb. 2017

România, prezență onorabilă la sărituri cu schiurile, în Finlanda

România a ocupat locul 13 la Campionatele Mondiale de schi nordic de la Lahti (Finlanda) în proba de sărituri cu schiurile.

Autor: Maria Sorescu / 28 Ian. 2017

Evghenia Medvedeva este din nou campioană europeană la patinaj artistic

La doar 17 ani, rusoaica și-a păstrat titlul de campioană europeană la patinaj artistic, la Ostrava (Cehia).

Autor: Maria Sorescu / 26 Ian. 2017

Medalie de bronz pentru România la bob feminin

Andreea Grecu şi Erika Halay au adus o medalie nesperată pentru România.

Autor: Maria Sorescu / 19 Ian. 2017

România găzduiește pentru prima dată un Campionat Mondial de sanie

Între 2 și 5 februarie 2017, la eveniment sunt așteptați 100-120 de sportivi din 25 de țări.

Autor: Maria Sorescu / 17 Ian. 2017

Sezon încheiat pentru norvegianul Aksel Lund Svindal

Aksel Lund Svindal s-a accidentat în urma unei căzături în timpul coborârii de la Kitzbuehel (Austria) pe 23 ianuarie 2016.

Autor: Nicolas Grama / 24 Dec. 2016

Suspans la rece: CSM Dunărea Galați a câștigat Cupa României, după prelungiri

CSM Dunărea Galați a izbutit un meci istoric în Cupa României la hochei pe gheață.

Autor: Nicolas Grama / 26 Noi. 2016