Alte sporturi Gimnastica (pg. 9)

Autor: Maria Sorescu / 27 Sept. 2015

Larisa Iordache şi Marian Drăgulescu au acaparat finalele pe aparate la Campionatele Naţionale de gimnastică

În fața a peste 3000 de spectatori  veniți în Sala Polivalentă din București, cele mai bune gimnaste și gimnaști ai României s-au luptat pentru medaliile naționale.

Autor: Maria Sorescu / 26 Sept. 2015

Larisa Iordache, campioană națională la individual compus

Larisa Iordache s-a impus fără prea multe emoții în finala de indvidual compus, de la Campionatele Naționale.

Autor: Nicolas Grama / 26 Sept. 2015

Cristian Băţagă (CSM Bistriţa), campion național la individual-compus

Concursul național de gimnastică a avut un câștigător clar, în persoana lui Cristian Băţagă.

Autor: Tibi Demeter / 24 Sept. 2015

România a anunţat lotul pentru Campionatele Mondiale de gimnastică

Cătălina Ponor, Larisa Iordache, Diana Bulimar, Laura Jurca, Anamaria Ocolişan, Silvia Zarzu şi Andreea Iridon ( rezervă) vor face parte din lotul României pentru Campionatele Mondiale de la Glasgow, programate în perioada 23 octombrie-1 noiembrie.

Autor: Maria Sorescu / 23 Sept. 2015

Somație pentru București: Capitala trebuie să răspundă până în decembrie dacă poate organiza Europenele de gimnastică artistică din 2017

Președintele Uniunii Europene de Gimnastică, francezul Geoges Guelzec, a venit la București pentru a verifica stadiul în care sunt pregătirile pentru Europeanul din 2017.

Autor: Alexandru Mihut / 13 Sept. 2015

Marian Drăgulescu revine cu medalii: aur și bronz la Cupa Israelului la gimnastică

Gimnastul Marian Drăgulescu s-a întors cu două medalii de la primul concurs oficial de la revenirea sa în competiții.

Autor: Maria Sorescu / 05 Sept. 2015

Cinci arbitri de nivel înalt din gimnastica ritmică au fost sancționați pentru decizii părtinitoare

Nu mai puțin de cinci arbitri care au oficiat la Campionatele Mondiale de gimnastică ritmică din 2014 au fost sancționați pentru faptul că au judecat evoluțiile sportivilor în mod părtinitor.

Autor: Maria Sorescu / 19 Apr. 2015

Andreea Munteanu a cucerit aurul la bârnă, la Europenele de la Montpellier

Bârna rămâne aparatul îmblânzit de gimnastele din România.

Autor: Maria Sorescu / 17 Apr. 2015

Elveţianca Giulia Steingruber, aur la individual compus la CE de gimnastică. Româncele, departe de medalii

Laura Jurca și Diana Bulimar au reprezentat România în acest concurs.

Autor: Nicolas Grama / 25 Mar. 2015

Larisa Iordache nu va participa la Europenele de la Montpellier

Cea mai bună gimnastă română a momentului are probleme la gleznă.

Autor: Maria Sorescu / 10 Feb. 2015

Trei gimnaste din România vor participa la ''Nadia Comăneci International Invitational''

Junioarele Olivia Cîmpian, Ioana Crișan și Alexandra Mihai, însoțite de antrenorul Florin Cotuțiu, vor lua parte la intrecerea americană.

Autor: Nicolas Grama / 19 Dec. 2014

Ana Luiza Filiorianu, sportiva anului la Federația Română de Gimnastică Ritmică

Ana Luiza Filiorianu, de la Olimpia București, a fost desemnată cea mai bună sportivă a anului de către Federația Română de Gimnastică Ritmică, potrivit Agerpres.

Autor: Nicolas Grama / 10 Dec. 2014

Federația Română de Gimnastică tergiversează plata unor bani pentru antrenoarea lui Ponor

Camelia Voinea este vicecampioană olimpică in 1988 și antrenoare la Farul Constanta. Ea s-a ocupat de pregătirea Cătălinei Ponor pentru aproape 5 ani.

Autor: Maria Sorescu / 06 Dec. 2014

Larisa Iordache a cucerit aurul la Cupa Mondială de la Glasgow

Sportiva noastră a fost aplaudată la scenă deschisă de toti spectatorii din Emirates Arena.

Autor: Nicolas Grama / 12 Oct. 2014

Larisa Iordache a câştigat argintul la sol la CM de gimnastică

Gimnasta Larisa Iordache a câştigat medalia de argint în finală la sol, Campionatele Mondiale de la Nanning (China).