Alte sporturi Gimnastica (pg. 8)

Autor: Emanuel-Daniel Sărmășan / 17 Apr. 2016

Locul III pentru echipa masculină de gimnastică artistică înaintea ultimei subdiviziuni la turneul preolimpic

Echipa masculină de gimnastică artistică a României a ocupat doar locul al treilea, sâmbătă, înaintea celei de-a treia și ultima subdiviziune a turneului preolimpic de la Rio de Janeiro din Brazilia.

Autor: Emanuel-Daniel Sărmășan / 03 Apr. 2016

Gimnastică artistică: Echipa feminină a României a ocupat poziția secundă la trilaterul belgian

Echipa feminină de gimnastică artistică a României a ocupat treapta a doua a podiumului la concursul-test de la Mouscron, din Belgia.

Autor: Valentin Maier / 26 Mar. 2016

Cătălina Ponor a luat medalia de aur la bârnă și Diana Bulimar argintul la sol

În cadrul competiției World Challenge Cup care se desfășoară la Doha, Cătălina Ponor și Diana Bulimar au adus medalii României.

Autor: Viorel Berbece / 25 Mar. 2016

Dora-Gabriela Vulcan si Diana Bulimar, pe 7 si 8 la paralele, in finala de la Doha

Intrate in finala concursului de paralele cu al cincelea, respectiv al optulea rezultat, Diana Bulimar (cu 13.650) si Dora-Gabriela Vulcan (cu 13.450) au concurat astazi  in ultimul act al etapei de Cupa Mondiala de la Doha.

Autor: Maria Sorescu / 09 Mar. 2016

Gimnasta Larisa Iordache s-a accidentat și va rata turneul preolimpic de la Rio

Șefii gimnasticii românești au intrat în panică după ce Larisa Iordache s-a accidentat serios.

Autor: Maria Sorescu / 03 Feb. 2016

Gimnasta Sandra Izbașa a anunțat că nu va participa la Jocurile Olimpice de la Rio

Revenirile Sandrei Izbașa și a Cătălinei Ponor nu decurg atât de bine pe cât au sperat fanii gimnasticii.

Autor: Maria Sorescu / 11 Dec. 2015

Gimnasta Simone Biles, desemnată sportiva anului în Statele Unite

Deși americanii au numeroși campioni în multiple sporturi, premiile pentru cei mai buni au venit din sporturi mai puțin populare, gimnastica și luptele.

Autor: Nicolas Grama / 08 Dec. 2015

Octavian Bellu şi Mariana Bitang revin la lotul olimpic de gimnastică feminină

Gimnastica românească are parte de un comeback spectaculos. Antrenorii Octavian Bellu şi Mariana Bitang vor reveni la conducerea lotului olimpic de gimnastică feminină.

Autor: Valentin Maier / 09 Noi. 2015

Larisa Iordache și Marius Berbecaru, medaliați cu argint la Cupa Elveției

Gimnaștii români Larisa Iordache și Marius Berbecaru au terminat competiția gimnastică din Elveției la echipe mixte pe locul 2, cu 85.225 puncte.

Autor: Nicolas Grama / 01 Noi. 2015

Marian Drăgulescu, argint la Campionatele Mondiale de la Glasgow

Sportivul nostru a revenit cu succes într-o competiție de anvergură internațională.

Autor: Tibi Demeter / 24 Oct. 2015

Echipa României de gimnastică feminină a ratat calificarea directă la Rio

Echipa feminină de gimnastică a României a ratat, sâmbătă, calificarea directă la Jocurile Olimpice din 2016, organizate de oraşul Rio de Janeiro ( Brazilia)

19 Oct. 2015

Catalina Ponor s-a operat cu succes la tendon si va reveni la antrenamente in doua luni

Marea absenta a lotului national de gimnastica a Romaniei de la Mondialul de la Glasgow, Catalina Ponor a fost operata luni, la Viena, la tendonul unui picior.

Autor: Maria Sorescu / 13 Oct. 2015

Cătălina Ponor nu s-a refăcut după accidentare și ratează Mondialele de la Glasgow

Cătălina Ponor nu va merge la Glasgow, alături de ehipa României.

Autor: Viorel Berbece / 10 Oct. 2015

Romania castiga patrulaterul de la Novara

Echipa feminina de gimnastica a Romaniei s-a impus in Cupa Novara, o competitia la care au luat startul alte patru echipe. De asemenea, Larisa Iordache s-a impus la individual compus.

30 Sept. 2015

Exclusiv / Gimnaștii Vlad Cotuna și Daniel Rădeanu s-au accidentat și vor absenta o lună

Veste neplăcută pentru echipa națională de gimnastică îninte de plecarea la Campionatul Mondial de la Glasgow.