Iubitorii acestor sporturi de contact se pot delecta cu imagini spectaculoase din artele maţiale mixte.

Doliu în karate: a murit sensei Dan Stuparu, un nume proeminent în karatele mondial

Vestea a șocat practic pe mulți dintre apropiații săi, mai ales că Dan Stuparu arăta o formă fizică excelentă.

Autor: Paul Dinu / 23 Apr. 2013

Europeanul de taekwondo WTF la cadeţi şi paralimpici va fi organizat de România, în august

Competiţia va fi un test pentru federaţia română de profil, care va trebui să asigure buna desfăşurare a competiţiei.

Autor: Sergiu-Mihai Pepene / 30 Ian. 2013

Cinci sportivi români la Campionatele Mondiale de karate de la Tokyo

România a câştigat 3 medalii în SUA la "Campionatele de Karate pe Categorii ale Statelor Unite" asigurându-şi 5 locuri pentru Japonia.

Autor: Nicolas Grama / 20 Ian. 2013

Lucian Băroiu a fost ales președinte al FR de Karate

Noul președinte a fost ales cu 52 de voturi din 53, dar contracandidatul său a amenințat că va înființa o nouă federație.

Autor: Nicolas Grama / 19 Mai 2012

Daniel Alexandru este campion european de K1 pentru amatori

Luptătorul din Bârlad s-a impus în competiția ce a avut loc în Lituania și care a avut la start nu mai puțin de 350 de sportivi din 20 de țări.

Autor: Nicolas Grama / 10 Mai 2012

Campionatul național de Taekwon-do pentru copiii va aduna aproape 200 de participanți

Competiția se anunță extrem de intensă, în condițiile în care  24 de cluburi sportive s-au înscris deja la Campionatul Național de Taekwon-do.