Combat Judo (pg. 5)

Autor: Nicolas Grama / 09 Feb. 2015

Vlăduţ Simionescu, medalie de aur la Openul de judo de la Sofia

Judoka Vlăduţ Simionescu a câştigat medalia de aur la categoria +100 de kilograme de la Openul european de la Sofia.

Autor: Maria Sorescu / 19 Dec. 2014

Judoka Andreea Chițu, sportivul anului la CSA Steaua

Judoka Andreea Chițu, vicecampioană mondială și medaliată cu bronz la Europene în 2014, a fost desemnată sportiva anului la Clubul Sportiv al Armatei Steaua.

Autor: Maria Sorescu / 24 Oct. 2014

Larisa Florian, vicecampioană mondială de juniori la judo

Larisa Florian a câştigat medalia de argint la categoria 52 de kilograme la Campionatele Mondiale de judo pentru juniori.

Autor: Maria Sorescu / 16 Oct. 2014

Andreea Chițu, medalie de aur la Grand Prix-ul de la Tașkent

Judoka română Andreea Chițu confirmă perioada foarte bună prin care trece și a obținut un rezultat remarcabil în Uzbekistan.

Autor: Nicolas Grama / 09 Oct. 2014

Doliu în judo-ul românesc: a murit Dan Pop, fost campion al României

Dan Pop, multiplu campion la Judo, s-a stins din viaţă la doar 43 de ani, chiar în timpul unui antrenament.

Autor: Maria Sorescu / 18 Aug. 2014

Ștefania Dobre, argint la judo, a câștigat prima medalie a României la JO de Tineret

Românca Ștefania Dobre a câștigat medalia de argint în competiția de judo, la categoria 63 kg, din cadrul Jocurilor Olimpice de Tineret 2014 de la Nanjing.

14 Iul. 2014

Week-end plin de medalii pentru judoka români in străinătate

Judoul românesc a avut un final  de săptămână fructuos. Competitiile desfășurate la Tiumen (Rusia) și Sindelfingen (Germania) au adus numoeroase locuri pe podium.

Autor: Laura Andrei / 04 Feb. 2014

Judoka Corina Căprioriu este prima “bursieră” UBSC

Corina Căprioriu este beneficiara unui proiect care își dorește să aducă bani din sectorul privat către sportivii de performanță.

Autor: Laura Andrei / 29 Noi. 2013

Andreea Chițu a cucerit bronzul la Grand Prixul de judo de la Tokyo

Andreea Chiţu a urcat pe treapta a treia a podiumului la categoria 52 de kilograme.

Autor: Nicolas Grama / 16 Noi. 2013

Speranțe aurite: Alexandra Larisa Florian și Loredana Ohâi sunt campioane europene la judo U23

Ziua de vineri nu a însemnat doar contraperformanța naționalei de fotbal a lui Pițurcă.

Autor: Alin Bufnila / 14 Oct. 2013

Judoka din Belgia, depistată pozitiv la cocaină

Charline van Snick a luat bronz olimpic anul trecut.

Autor: Laura Andrei / 21 Sept. 2013

Alina Dumitru va fi premiată cu 5000 de euro de Primăria Ploiești

Alina Dumitru este recompensată pentru imaginea pozitivă pe care a creat-o cluburilor ploieștene pentru care a evoluat.

Autor: Nicolas Grama / 28 Aug. 2013

Neașteptat ! Corina Căprioriu a fost eliminată în primul tur la Mondialul de judo

Veștile proaste continuă pentru iubitorii judoului de la noi.

Autor: Dionisie Rotaru / 27 Aug. 2013

Kosovara Majilinda Kelemendi castiga titlul mondial la categoria 52 de kilograme. Andreea Chitu termina pe locul 5

Kosovara Majilinda Kelemendi a scris istorie pentru Kosovo, cucerind medalia de aur la categoria 52 de kilograme. Andreea Chitu a facut un concurs bun pana in semifinale, acolo unde a fost invinsa de o sportiva din Brazilia.

Autor: Nicolas Grama / 27 Aug. 2013

Surpriză la Mondialele de judo: Haruna Asami a pierdut titlul în fața mongolei Urantsetseg Munkhbat

Prima zi a Campionatelor Mondiale de Judo de la Rio a furnizat și prima surpriză de proporții.