Combat Judo (pg. 3)

Autor: Nicolas Grama / 02 Sept. 2017

Teddy Riner, invincibilul. Francezul a câștigat al nouălea titlu de campion mondial

Riner l-a învins în finală pe brazilianul David Moura, la categoria +100 de kilograme.

Autor: Maria Sorescu / 28 Aug. 2017

Japonezii, remarcații primei zile la Mondialul de judo. Ce au făcut reprezentanții României

Campionatul Mondial de Judo și-a desemnat primele medalii încă din ziua inaugurală.

Autor: Maria Sorescu / 25 Aug. 2017

Marius Vizer, reales președintele Federaţiei Internaţionale de Judo

Românul va conduce forul internațional pentru următorii patru ani.

Autor: Nicolas Grama / 13 Aug. 2017

Eduard Șerban, campion mondial de cadeți la judo

Eduard Șerban dovedește încă o dată că este unul dintre cei mai talentați tineri judoka din România.

10 Aug. 2017

Interviu exclusiv cu judoka Larisa Florian, multiplă medaliată internațională, despre provocările de pe tatami

Larisa Florian le-a învins în 2017 printre altele pe Charline van Snick, campioana europeană en titre și pe brazilianca Sarah Menezes, campioana olimpică de la Londra.

Autor: Maria Sorescu / 23 Iul. 2017

Larisa Florian, argint la Openul European de judo de la Minsk

Larisa Florian a avut o evolutie bunā în Belarus si a câștigat medalia de argint în limitele categoriei 52 kg, sâmbătă, la Openul European.

17 Iul. 2017

Cinci medalii pentru România la Cupa Europeană pentru seniori și juniori

În weekend-ul recent încheiat, judoka români au fost prezenți la Cupa Europeană, atât la seniori, cât și la juniori.

29 Iun. 2017

România ”atacă” Europeanul de cadeți cu 14 judoka

14 judoka români vor participa în perioada 30 iunie – 2 iulie la Campionatul European de cadeţi ( U18 ) care are loc în oraşul Kaunas din Lituania.

Autor: Maria Sorescu / 04 Iun. 2017

Monica Ungureanu, aur la categoria 48 kg la Openul European de Judo de la București

Sportiva noastră a învins-o în finală pe italianca Francesca Milani prin waza-ari.

Autor: Emanuel-Daniel Sărmășan / 08 Aug. 2016

UPDATE / Corina Căprioriu ratează șansa de a aduce prima medalie delegației României la Rio

Căprioriu a pierdut la limită (0-1) meciul cu Telma Monteiro, ratând astfel oportunitatea de a cuceri medalia de bronz.

Autor: Maria Sorescu / 08 Aug. 2016

Inedit / Kosovo a obținut o medalie de aur la Jocurile Olimpice de la Rio

Kosovo este unul dintre cele mai noi state ale lumii, care și-a autodeclarat independența în 2008 și are doar 1,8 milioaane de locuitori.

Autor: Nicolas Grama / 22 Iul. 2016

Marius Vizer, președintele Federației Internaționale de Judo, sprijină Rusia și susține că sportivii ar fi victimele unui nou „Război Rece”

Federația Internațională de Judo (IJF) se solidarizează cu Rusia, în recentul scandal al excluderii atleților ruși de la Jocurile Olimpice.

Autor: Emanuel-Daniel Sărmășan / 24 Apr. 2016

Medalie de bronz pentru românul Daniel Națea la Campionatele Europene din Rusia

Sportivul român, Daniel Națea a capturat medalia de bronz la categoria +100kg, la Campionatele Europene din Rusia (Kazan).

Autor: Maria Sorescu / 25 Mar. 2016

Judoka Monica Ungureanu a câștigat Grand Prix-ul de la Tbilisi

Judoka Monica Ungureanu a avut parte de câteva zile perfecte la întrecerea din Georgia.

Autor: Nicolas Grama / 26 Noi. 2015

Andreea Chițu a câștigat Grand Prix-ul de la Jeju

Andreea Chițu obține o nouă performanță remarcabilă pe final de an. Sportiva a câștigat categoria 52 kg, în cadrul Grand Prix-ului de judo de la Jeju (Coreea de Sud).