Formula I: Daniel Ricciardo, în pole-position la Monaco

Daniel Ricciardo va pleca din pole-position în Marele Premiu din Principatul Monaco.

Autor: Ilie Flaviu / 20 Mai 2018

Moto GP: Marc Marquez profită de gafele adversarilor și se impune la Le Mans

Marc Marquez a câștigat cursa de la Le Mans, și a fost urmat pe podium de Petrucci și Rossi.

Autor: Ilie Flaviu / 13 Mai 2018

Formula I: Mercedes AMG confirmă weekend-ul perfect din Barcelona

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Barcelona, iar colegul său Valtteri Bottas s-a clasat al doilea.

Autor: Ilie Flaviu / 12 Mai 2018

Formula 1: Lewis Hamilton continuă weekend-ul perfect în Barcelona cu un pole-position

Lewis Hamilton continuă seria bună la Barcelona și va pleca din prima poziție a grilei.

Autor: Andrei Szabo / 07 Mai 2018

Giandomenico Basso a câștigat Transilvania Rally

Italianul Giandomenico Basso a triumfat în week-endul recent încheiat în competiția Transilvania Rally 2018, de la Cluj.

Autor: Andrei Szabo / 29 Apr. 2018

Spectacol în Baku. Lewis Hamilton, câștigător în Azerbaidjan, preia șefia la general

Într-o etapă marcată de numerose abandonuri, britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat cursa de la Baku

Autor: Andrei Szabo / 23 Apr. 2018

Hamilton consideră că Mercedes nu mai este prima echipă în Formula 1

Lewis Hamilton a analizat startul sezonului în Formula 1.

Autor: Ilie Flaviu / 22 Apr. 2018

MotoGP: Fără surprize. Marc Marquez, triumfător la Austin

Marc Marquez s-a impus și în cursă la Austin, după un weekend aproape perfect.

Autor: Ilie Flaviu / 21 Apr. 2018

MotoGP: Al 6-lea pole-position consecutiv pentru Marc Marquez la Austin

Marc Marquez va pleca pentru a șasea oară consecutivă din pole-position în Marele Premiu al Americii.

Autor: Ilie Flaviu / 15 Apr. 2018

Formula I: Daniel Ricciardo, învingător la Shanghai

Daniel Ricciardo s-a impus la Shanghai, într-o cursă cu mai multe incidente.

Autor: Ilie Flaviu / 14 Apr. 2018

Pole-position pentru Vettel la Marele Premiu de la Shanghai

Germanul Sebastian Vettel (Ferrari), câștigător al primelor două curse ale anului din Formula 1, va pleca din pole-position în Marele Premiu al Chinei, duminică, pe circuitul de la Shanghai.

Autor: Maria Sorescu / 11 Apr. 2018

Inedit / Papa Francisc a binecuvântat o mașină de Formula E

Vaticanul a găzduit un eveniment inedit cu dimensiune religioasă și sportivă.

Autor: Maria Sorescu / 05 Apr. 2018

Succesul românesc din Raliul Sanremo 1928, omagiat printr-o expediție inedită

Raliul Sanremo a debutat în 1928 și a consemnat surprinzătorul succes al românului Ernest Urdărianu.

Autor: Andrei Szabo / 25 Mar. 2018

Simone Tempestini a câștigat Raliul Brașovului

Prima etapă a Campionatului Național de Raliuri a avut loc la Brașov și a adunat la start un număr record de 90 de echipaje.

Autor: Ilie Flaviu / 25 Mar. 2018

Victorie pentru Vettel în prima cursă a sezonului

Sebastian Vettel i-a luat fața lui Lewis Hamilton și s-a impus în prima cursă a anului, la Melbourne, pe Albert Park.