MotoGP: Marc Marquez a câştigat cursa de la Jerez

Spaniolul Marc Marquez (Honda) a triumfat pe tărâm propriu.

Autor: Andrei Szabo / 28 Apr. 2019

Formula 1: Bottas s-a impus în Azerbaidjan. Încă o dublă Mercedes

Finlandezul Valtteri Bottas (Mercedes) a câştigat Marele Premiu al Azerbaidjanului, a patra etapă a Campionatului Mondial de Formula 1.

Autor: Andrei Szabo / 15 Apr. 2019

Raliul Dakar se mută în Arabia Saudită din 2020

După 30 de ani în Africa și 11 ani în America de Sud, Raliul Dakar schimbă din nou continentul.

Autor: Andrei Szabo / 14 Apr. 2019

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu al Chinei

Marele Premiu al Chinei, a treia etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, a fost o sărbătoare pentru fanii Marelui Circ.

Autor: Maria Sorescu / 10 Mar. 2019

MotoGP: Andrea Dovizioso a triumfat în prima cursă a sezonului

Andrea Dovizioso (Ducati) a debutat cu dreptul în noul sezon al Campionatului Mondial de motociclism viteză.

Autor: Andrei Szabo / 08 Mar. 2019

Formula 1: Pilotul cu cel mai rapid tur de cursă ar putea primi un punct

Formula 1 pregătește o inovație în modul de punctare.

Autor: Andrei Szabo / 01 Feb. 2019

Formula 1: Echipa Sauber își schimbă numele din acest sezon

Formula 1 este tot mai aproape de startul unui nou sezon.

Autor: Andrei Szabo / 17 Ian. 2019

Nasser al-Attiyah a câştigat Raliul Dakar la clasa auto. Toby Price s-a impus la moto

Raliul Dakar a ajuns la final. Pilotul qatariot Nasser al-Attiyah (Toyota) a câştigat competiția, la Lima.

Autor: Andrei Szabo / 16 Ian. 2019

Emanuel Gyenes a abandonat la Raliul Dakar

Raliul Dakar a generat numeroase abandonuri la această ediție.

Autor: Andrei Szabo / 07 Ian. 2019

Formula 1: Ferrari îl va schimba pe șeful echipei, Maurizio Arrivabene

Presa italiană scrie că echipa Ferrari va face o schimbare majoră înainte de noul sezon.

Autor: Andrei Szabo / 13 Dec. 2018

Sebastien Loeb trece de la Citroen la Hyundai

Francezul Sebastien Loeb a simțit nevoie de o nouă provocare în lumea auto.

Autor: Andrei Szabo / 07 Dec. 2018

Formula 1: Programul sezonului 2019

Federația Internațională de Automobilism a anunţat calendarul Campionatului Mondial de Formula 1, ediţia din 2019. Schimbările sunt destul de puține.

Autor: Flaviu Ilie / 01 Dec. 2018

Se cunoaște grila completă pentru sezonul 2019 de Formula 1

Odată cu oficializarea mutării lui Lance Stroll la Racing Point se cunoaște grila completă pentru sezonul 2019 de Formula 1.

Autor: Maria Sorescu / 27 Noi. 2018

VIDEO / Prezentare: Raliul Dakar se va desfășura doar în Peru

Peru a rămas fidel uneia dintre cele mai prestigioase competiții de auto-moto din lume, Raliul Dakar.

Autor: Andrei Szabo / 22 Noi. 2018

Formula 1: Robert Kubica revine după opt ani

Nimeni nu mai credea că după accidentul din 2011, Robert Kubica va mai pilota vreodată.