Auto-moto Competiţii (pg. 13)

Autor: Nicolas Grama / 15 Oct. 2017

Moto GP: Andrea Dovizioso a câștigat Marele Premiu al Japoniei

Pe circuitul de la Motegi, Andrea Dovizioso și Marc Marquez s-au duelat spectaculos, iar italianul a făcut depășirea câștigătoare în ultimul tur.

Autor: Daniel Samoilă / 07 Oct. 2017

Dan Gîrtofan s-a impus în Raiul Sibiului. Marișca e campion național

Gîrtofan a câștigat ultima etapă din campionatul național de raliuri, la Sibiu, dar Bogdan Marișca a devenit campion național.

04 Oct. 2017

Participare numeroasă la Raliul Sibiului

Un număr impresionant de echipaje s-au înscris la competiția ce are loc pe 6 și 7 octombrie.

Autor: Maria Sorescu / 26 Sept. 2017

Formula 1: Toro Rosso îl înlocuiește pe Danil Kviat cu Pierre Gasly

Marele Premiu al Malaysiei va consemna debutul pilotului francez Pierre Gasly în Formula 1.

Autor: Dionisie Rotaru / 22 Sept. 2017

Raliul Turciei revine pe harta Campionatului Mondial după mulţi ani de absenţă

Turcia va organiza o etapă din cadrul Campionatului de Mondial de raliuri (WRC), în sezonul 2018, după o pauză de opt ani de la precedenta întrecerea realizată în ţara semilunei.

Autor: Nicolas Grama / 16 Sept. 2017

Vettel la Singapore, ca acasă. Germanul pleacă din pole-position și amenință șefia lui Hamilton

Germanul Sebastian Vettel (Ferrari) și britanicul Lewis Hamilton (Mercedes) se luptă pentru titlul de campion mondial în Formula 1 și sunt despărțiți de 7 puncte.

13 Sept. 2017

Bottas rămâne la Mercedes până la sfârșitul sezonului 2018

Pilotul finlandez Valtteri Bottas va continua și în 2018 cu Mercedes, a anunțat echipa germană. Nordicul a fost astfel răsplătit pentru parcursul bun de până acum cu noua sa echipă.

Autor: Vasile Cenușă / 10 Sept. 2017

Video/ Marc Marquez, imperial la Misano! Lorenzo a căzut în timp ce se afla pe primul loc

Marc Marquez, pilotul spaniol al celor de la Repsol Honda, a bifat al patrulea succesc al sezonului pe circuitul de la Misano.

Autor: Nicolas Grama / 10 Sept. 2017

Bogdan Marișca și Carmen Poenaru sunt noii campioni naționali de raliuri ai României. Tempestini a câștigat Raliul Iașului

Echipajul Bogdan Marișca (48 de ani) - Carmen Poenaru (33 de ani) și-a asigurat titlul național în Campionatul Național de Raliuri cu o etapă înainte de final.

Autor: Valentin Maier / 04 Sept. 2017

Sezonul IndyCar se apropie de final: Rossi a câștigat penultima cursă

Penultimul Mare Premiu disputat la Watkins Glen (New York) a fost câștigat de Alexander Rossi.

Autor: Nicolas Grama / 04 Sept. 2017

Cătălin Cazacu și Ionel Pascotă au câștigat etapa a patra a Campionatului de Motociclism al României

Competiția s-a desfășurat la circuitul MotorPark România, de la Adâncata, județul Ialomița.

Autor: Valentin Maier / 03 Sept. 2017

Un nou succes pentru Hamilton, care devine noul lider în Formula 1

Chiar dacă Hamilton a plecat din pole-position (pentru a 69-a oară, un record stabilit de britanic), fanii italieni își puneau speranțele într-o primă victorie pentru Ferrari după mult timp la Monza.

Autor: Nicolas Grama / 02 Sept. 2017

Lewis Hamilton, pilotul cu recordurile. Britanicul a reușit un nou pole position în Italia

Ploaia a fost pe placul britanicului Lewis Hamilton la Monza. Pilotul celor de la Mercedes a avut cel mai bun timp în calificări.

Autor: Maria Sorescu / 31 Aug. 2017

Formula 1 promite schimbări importante. Vrea să renunțe la penalizările pe grilă și sistemul DRS

Formula 1 încearcă în permanență să inoveze pentru a crește atractivitatea în ochii publicului.

Autor: Nicolas Grama / 28 Aug. 2017

Etapa a patra a Campionatului de Motociclism al României MotoRC are loc la finalul săptămânii

Dupa trei etape interesante, Campionatul de Motociclism al României MotoRC revine la Adâncata.