Formula 1: Kubica pierde lupta cu Sirotkin pentru a semna cu Williams

Deși existau numeroase voci care susțineau că Robert Kubica va reveni în Formula 1 în sezonul 2018 alături de Williams, acest lucru este puțin probabil să se întâmple.

Autor: Daniel Samoilă / 01 Dec. 2017

Tot ce trebuie să știi înainte de noul sezon din Formula E

În urmă cu doar trei ani, FIA a realizat o competiție a mașinilor electrice pe care a numit-o Formula E. Piloții se dulează pe circuite stradale ce sunt în plasate în mijlocul celor mai mari orașe din întreagă lume.

Autor: Nicolas Grama / 29 Noi. 2017

Antrenorul Andre Villas-Boas va concura în Raliul Dakar

Andre Villas-Boas va face o pauză de la meseria de antrenor și va încerca statutul de pilot de curse de anduranță.

Autor: Daniel Samoilă / 22 Noi. 2017

S-a stabilit traseul pentru Raliul Dakar 2018. Competiția va traversa trei țări într-o ediție specială

Organizatorii Raliului Dakar au stabilit etapele și țările ce vor fi traversate în 2018. Pentru că anul viitor se vor împlini patru decenii de existență, responsabilii competiției au au pregătit un traseu extrem de dificil.

Autor: Maria Sorescu / 21 Noi. 2017

VIDEO / Doi rideri s-au distrat într-un mall parizian

Evenimentul Supercross de la Paris a adus în capitala Franței cei mai cunoscuți motocicliști ai Europei.

Autor: Nicolas Grama / 03 Noi. 2017

Ferrari amenință cu plecarea din Formula 1

Noul proprietar al Formulei 1, Liberty Media, se confruntă cu tot mai multe probleme, din momentul în care a încercat să revoluționeze competiția.

Autor: Nicolas Grama / 29 Oct. 2017

Formula 1: Hamilton, de patru stele ! Britanicul este din nou campion mondial

Deși a terminat pe locul nouă în Marele Premiu al Mexicului, Lewis Hamilton a devenit campion mondial în Formula 1.

Sebastien Ogier este din nou campion mondial în WRC

Francezul a câștigat al cincilea titlu suprem consecutiv la finalul cursei din Marea Britanie, unde s-a clasat pe trei.

Moto GP: Dovizioso câștigă în Malaezia și amână sărbătoarea lui Marquez

Italianul Andrea Dovizioso (Ducati) a triumfat pe circuitul de la Sepang, profitând de câteva erori ale contracandidatului său în lupta pentru titlul mondial, Marc Marquez.

Autor: Nicolas Grama / 26 Oct. 2017

Eurosport va transmite Formula E în următorii trei ani în România

Formula E a crescut constant în ultimii ani ca interes și tinde să rivalizeze cu Formula 1 după ce tot mai mulți constructori au anunțat că se vor înscrie în competiție.

Autor: Nicolas Grama / 25 Oct. 2017

Formula 1: Kvyat, concediat de Toro Rosso

Rusul Daniil Kvyat nu va mai concura în Formula 1 pentru Toro Rosso și va avea probleme în a-și găsi o echipă în Marele Circ.

Autor: Nicolas Grama / 24 Oct. 2017

Formula 1 studiază posibilitatea de a schimba modul de distribuție al mașinilor la start

Formula 1 încearcă în permanență să se transforme și să inoveze pentru a-și păstra spectaculozitatea.

Autor: Nicolas Grama / 22 Oct. 2017

Formula 1: Hamilton a triumfat în Statele Unite și e aproape de titlul mondial

Lewis Hamilton a câștigat etapa de Formula 1 din Statele Unite și este aproape să devină campion după ce Sebastian Vettel a terminat pe locul 2.

MotoGP: Marc Marquez a triumfat în Australia

Pilotul spaniol al echipei Honda, Marc Marquez, s-a impus în Marele Premiu al Australiei, pe circuitul de la Phillip Island.