Autor: Dan Voinea / 20 Apr. 2023

Învins chiar de ziua lui. Zverev, eliminat în turul secund la Munchen

Neamțul câștigase de două ori turneul din Bavaria, în 2017 și 2018.

Autor: Dan Voinea / 19 Apr. 2023

Sportivii români au încheiat Europenele de Haltere de la Erevan cu 9 medalii de aur

Este pentru a cincea oară când Loredana Toma reușește o triplă de aur la Europene.

Autor: Nicolae Comănescu / 19 Apr. 2023

România a terminat pe 4 Cupa Mondială Universitară la hochei pe gheață de la Cârța

În finala competiţiei, echipa Statelor Unite a învins Canada cu 4-0.

David Popovici a încheiat un contract cu un nou sponsor: Nu vreau să știu câți bani câștig

David Popovici are un nou sponsor pentru următorii patru ani.

Sponsor salvator pentru o câștigătoare a Ligii Campionilor la handbal masculin

Kielce este pregătită de o legendă a handbalului, Talant Dujshebaev.

Autor: Nicolae Comănescu / 17 Apr. 2023

SUA, campioană mondială la hochei pe gheață feminin

Echipa de hochei pe gheață feminin a Canadei a fost detronată de selecţionata Statelor Unite.

Autor: Dan Voinea / 17 Apr. 2023

Șase medalii de aur pentru România în primele două zile la europenele de haltere. Mihaela Cambei a stabilit două rcorduri continentale

România a obținut 11 medalii în primele două zile de concurs de la Erevan.

Autor: Nicolae Comănescu / 14 Apr. 2023

Corona Brașov, campioană națională la hochei pe gheață după un final de sezon cu scandal

Finalul de sezon în hocheiul pe gheață masculin a fost marcat de controverse.

Autor: Dan Voinea / 14 Apr. 2023

Start perfect! România are 2-0 cu Slovenia după prima zi în barajul pentru turneul final al BJK Cup

Ana Bogdan și Jaqueline Cristian au adus primele puncte după meciuri încheiate în trei seturi.

România, fără medalie și după concursul la individual compus de la europene

Ana Maria Bărbosu s-a clasat pe locul 9.

Autor: Nicolae Comănescu / 13 Apr. 2023

Turcul Adem Asil, campion european la gimnastică individual compus. Românul Gabriel Burtănete, doar pe 23

Fanii turci au avut încă un motiv de bucurie la Campionatele Europene de gimnastică artistică din Antalya.

Autor: Mihai Constantin / 12 Apr. 2023

Premieră: Marea Britanie, campioană europeană la gimnastică feminin pe echipe. România s-a clasat pe 5

Joi este programată finala masculină de individual compus.

Autor: Nicolae Comănescu / 11 Apr. 2023

Italia, noua forță în gimnastica masculină europeană. România s-a clasat pe 11

Gimnastica masculină europeană are o nouă campioană.

14 competiții internaționale organizate în România, finanțate de la bugetul statului

Anul 2023 propune mai multe competiții internaționale pe teritoriul României.

Autor: Dan Voinea / 11 Apr. 2023