Autor: Daian Cutu / 12 Apr. 2017

Sonny Colbrelli a câștigat De Brabantse Pijl

Rutierul italian Sonny Colbrelli a câștigat clasica De Brabantse Pjil (Belgia).

Autor: Daian Cutu / 26 Mar. 2017

A doua victorie consecutivă pentru Van Avermaet. Rutierul BMC a câștigat clasica Gent-Wevelgem

Rutierul Greg Van Avarmaet a câștigat a doua clasică la rând, în mai puțin de o săptămână. Peter Sagan a fost și de data aceasta mare învins.

Autor: Daian Cutu / 24 Mar. 2017

Greg Van Avermaet a câștigat E3 Harelbeke

Greg Van Avermaet a câștigat clasica E3 Harelbeke (Belgia).

Autor: Daian Cutu / 04 Mar. 2017

Kwiatkowski, triumfător în Strade Bianche

Rutierul polonez Michal Kwiatkowski a câștigat clasica Strade Bianche (Italia), după o cursă tactică magistrală.

Autor: Nicolas Grama / 14 Feb. 2017

Autoritățile americane îi cer despăgubiri de 100 milioane dolari lui Lance Armstrong

Fostul sportiv este acuzat că a fraudat statul american în perioada în care a fost sponsorizat de US Postal Service.

Autor: Maria Sorescu / 07 Feb. 2017

Doliu în ciclism: a murit cel mai vârstnic câștigător al Turului Franței

Presa franceză a anunțat că Roger Walkowiak, câștigătorul Turului ciclist al Franței ediția 1956, a încetat din viață la vârsta de 89 ani.

Autor: Mihai Negulescu / 27 Ian. 2017

Au fost anunțate cele 22 de echipe participante în Turul Franței

Organizatorii au anunțat numele echipelor care se vor lupta în Turul Franței 2017.

Autor: Maria Sorescu / 03 Ian. 2017

VIDEO / Un ciclist în vârstă de 105 ani a impresionat pe un velodrom din Franța

Experimentatul rutier a fost încurajat de aproximativ 600 de fani.

Autor: Emanuel-Daniel Sărmășan / 27 Dec. 2016

Fernando Gaviria își dorește să participe în Paris-Roubaix pentru sezonul 2017 !

După ce a avut parte de evoluții strălucitoare în ultimele două ediții ale Turului San Luis, Fernando Gaviria (Quick-Step) va începe un nou sezon, participând în Vuelta a San Juan din 23 până în 29 ianuarie.

Autor: Nicolas Grama / 02 Noi. 2016

Eduard Novak își face academie de ciclism la Miercurea Ciuc

Singurul campion paralimpic din istoria României va initia proiectul unei academii de ciclism la Miercurea Ciuc

Autor: Maria Sorescu / 02 Oct. 2016

Movistar, Tinkoff și Sky, cele mai bune echipe ale anului

Uniunea Ciclistă Internațională a încheiat clasamentul echipelor în 2016.

Autor: Nicolas Grama / 24 Iul. 2016

Chris Froome a câștigat Turul Franței pentru a treia oară

Turul Franței s-a încheiat cu victoria britanicului Chris Froome, în vârstă de 31 de ani.

Autor: Nicolas Grama / 22 Iul. 2016

Turul Franței: Romain Bardet, erou în etapa a 19-a, Chris Froome rămâne lider general

Finalul Turului Franței se apropie cu pași mari, iar Chris Froome pare de neclintit.

Autor: Mihai Negulescu / 18 Iul. 2016