Alte sporturi Ciclism (pg. 12)

Autor: Emanuel Sărmășan / 15 Aug. 2017

Movistar dă lovitura și se consolidează pe zi ce trece. Mikel Landa a semnat cu echipa sa de casă

Cel mai în formă și de viitor ciclist spaniol a semnat cu singura echipă din țara natală participantă în World Tour, Movistar Team.

Autor: Daian Cutu / 15 Aug. 2017

Doliu în lumea ciclismului. Stephen Wooldridge s-a sinucis

Australianul Stephen Wooldridge s-a sinucis la vârsta de 39 ani. Până în prezent nu se cunosc motivele care au dus la această decizie radicală.

Autor: Daniel Samoilă / 14 Aug. 2017

Românul Serghei Tvetcov a terminat pe locul doi Colorado Classic

Ciclistul Serghei Tvetcov a încheiat pe locul doi la general cursa Colorado Classic.

Autor: Daian Cutu / 13 Aug. 2017

Dylan Teuns a câștigat Artic Race of Norway

Belgianul Dyalan Teuns a câștigat ediția din acest an a Artic Race of Norway, competiție ce precede Vuelta.

Autor: Nicolas Grama / 13 Aug. 2017

Ciclistul naturalizat român Serghei Țvetcov a câștigat etapa a treia a Colorado Classic

Serghei Țvetcov este născut la Chișinău, dar a fost naturalizat pentru România, iar la nivel de cluburi face parte din echipa Jelly Belly Maxxis.
Autor: Nicolas Grama / 10 Aug. 2017

Nicolae Tanovițchii rămâne lider general în Turul Ciclist al Ținutului Secuiesc

Etapa Castelelor s-a desfășura pe traseul Covasna-Târgu Secuiesc-Sfântu Gheorghe- Baraolt- Odorheiu Secuiesc.

Autor: Nicolas Grama / 09 Aug. 2017

Moldoveanul Nicolae Tanovițchii a câștigat prologul Turului Ciclist al Ținutului Secuiesc

Tanovițchii a fost cronometrat pe cei 5,3 kilometri ai prologului cu timpul de 7 minute și 4 secunde.

Autor: Nicolas Grama / 08 Aug. 2017

Prezentare / Turul Ciclist al Ținutului Secuiesc: traseu, premii și echipe participante

Dincolo de rezonanța pe care o poate avea denumirea de „ținut secuiesc” în mintea naționaliștilor, competiția ciclistă cu acest nume se poate lăuda cu un nivel ridicat și un traseu frumos.

Autor: Nicolas Grama / 07 Aug. 2017

Alberto Contador și-a anunțat retragerea din activitate după Turul Spaniei

Cel supranumit El Pistolero are 34 de ani și este dublu câștigător al Turului ciclist al Franței, în 2007 și 2008.

Ciclistul naturalizat român Serghei Țvetcov s-a clasat pe locul al treilea în Turul statului Utah

Component al echipei Jelly Belly Maxxis, Țvetcov a ocupat locul al treilea în clasamentul final al Turului ciclist al statului american Utah, la capătul a șapte etape.

Autor: Daian Cutu / 05 Aug. 2017

Mikel Landa a câștigat Vuelta a Burgos

Sky prin rutierul Mikel Landa (Spania) a câștigat Vuelta a Burgos, competiție ce precede Turul Spaniei.

Autor: Daniel Samoilă / 29 Iul. 2017

Ciclism: Michal Kwiatkowski s-a impus în clasica San Sebastian

Michal Kwiatkowski (Sky) a câștigat pentru prima dată în carieră clasica din Țara Bascilor.

29 Iul. 2017

Interviu cu rutierul Valentin Vasiloiu despre provocările unui junior în ciclismul românesc

În mai puțin de doi ani de ciclism, juniorul a impresionat la nivel național, câștigând numeroase medalii.

Autor: Maria Sorescu / 24 Iul. 2017

Chris Froome a câștigat pentru a patra oară Turul Franței

Chris Froome (Sky) s-a impus pentru a patra oară în Turul ciclist al Franței, la capătul a 21 de etape, ce au totalizat peste 3500 de km.

Autor: Emanuel Sărmășan / 21 Iul. 2017

Batavul Tom Dumoulin a decis să nu ia startul în Vuelta

Proaspătul deținător al trofeului „senza fine" din Turul Italiei a decis să nu mai ia startul în Turul Spaniei, potrivit presei olandeze.