Alexandru Bogdan Popa are 32 de ani și este portarul echipei de hochei pe gheață Dunărea Galați.
Kannenika Janakova este o alergătoare slovacă binecunoscută în întreaga lume pentru capacitatea sa de a termina curse ce par imposibile pentru un om obișnuit.
La Piatra Neamț, fotbalul renaște grație proiectului numit CSM Ceahlăul Piatra Neamț. Iar unul dintre cele mai interesante nume implicate acolo este cel al portarului Teo Cîmpianu, nimeni altul decât fiul marelui Costel Cîmpianu.
Noi ne-am propus mereu să vă prezentăm tinere talente din sportul românesc. Iar în tenis am fost poate printre primii care v-am prezentat poveștile unor jucători precum Filip Jianu, Alexandru Mihai Coman, Gabriela Elena Ruse sau Jaqueline Cristian. Urmează la rând David Nicholas Ionel!
Michael Andrei este unul dintre cei mai cunoscuți voleibaliști din Europa. Are 32 de ani, este născut la Constanța și joacă pentru naționala Germaniei.
Ne plângem că nu mai avem fundași centrali de calitate la echipa națională. Sau fundași stânga. Acest lucru se poate schimba în viitorul apropiat. Antonio Manolache, unul dintre liderii generației de fotbaliști născuți în anul 2000, a ajuns în Olanda și promite lucruri mari de acum încolo!
Mijlocașul ofensiv Alexandru Cristian Ciocâlteu (FC Petrolul Ploiești) a făcut recent unul dintre cele mai bune meciuri ale carierei, ajutându-și echipa să câștige derbiul local cu Flacăra Moreni (3-0). Șeptarul „lupilor” a înscris toate cele trei goluri ale unei victorii de poveste în Cupa României.
La doar 21 de ani, orădeanul Dragoș Căvășdan este decis să facă o carieră frumoasă în antrenorat. Când acea carieră debutează în Anglia, lucrurile deja sună bine!
Alice Cociuba are 18 ani și este o fotbalistă de perspectivă a României. Joacă atacant, iar în această vară s-a transferat de la CS Ineu la CFR Timișoara.
Ionuț Georgescu este unul dintre cei mai experimentați handbaliști din Liga Zimbrilor. Are 35 de ani și joacă pentru CSA Steaua București.
Despre Alexi Pitu se spune că va fi următoarea mare lovitură dată de Viitorul Constanța. Și asta pentru că jucătorul de 15 ani are stofă de viitor mare „decar”.
Adina-Maria Roșca este bucureșteancă, are 21 de ani și joacă pe postul de extremă la CSM Târgoviște.
Gabriel Vasile Preoteasa este unul dintre oamenii de bază ai Dunării Călărași, o formație care își propune obiective mari în acest sezon, odată cu venirea lui Dan Alexa.
Roland Thalmaier va împlini 21 de ani la data de 15 septembrie. Este handbalist la Potaissa Turda, iar mulți experți îl consideră un jucător cu un potențial remarcabil.
Se simte minunat în sala de forță, reușește să tragă cu ușurință de aparate și întotdeauna a dorit să-și cunoască mai bine corpul...