Alte sporturi Tenis de masa (pg. 9)

Autor: Nicolas Grama / 08 Iul. 2013

România a cucerit 14 medalii la Campionatele Balcanice de juniori şi cadeţi de tenis de masă

Serbia a ocupat primul loc în clasamentul pe medalii, cu 7 de aur, 3 de argint şi 15 de bronz.

Autor: Nicolas Grama / 21 Mai 2013

Chinezul Zhang Jike este campionul mondial la tenis de masă

Finala a fost o afacere chineză, în care s-a impus Zhang Jike, campionul olimpic.

Autor: Maria Sorescu / 13 Mai 2013

Zece români atacă supremația asiatică la Mondialele de tenis de masă de la Paris

Crema tenisului românesc se va deplasa în Franța pentru o săptămână plină de speranțe.

Autor: Maria Sorescu / 29 Apr. 2013

Eliza Samara şi-a păstrat trofeul ETTU Cup, alături de Fenerbahce

Constănţeanca nu a jucat în partida secundă, însă a luat medalia de campioană europeană.

Autor: Pompiliu Constantin / 15 Apr. 2013

Eliza Samara este la un pas de câștigarea ETTU Cup

Eliza Samara a avut un meci infernal cu Ying Han, pierzând în fața acesteia, dar Fenerbahce are prima șansă la câștigarea trofeului.

Autor: Paul Dinu / 08 Apr. 2013

VIDEO / Prințul William și Kate au jucat tenis de masă pentru a promova sportul în rândul persoanelor fără locuințe

Desi este insarcinata in sase luni, Kate Middleton a jucat tenis de masa si baschet cu Printul William, incercand sa promoveze sportul in randul persoanelor fara locuinte.

Autor: Maria Sorescu / 13 Mar. 2013

Naționala feminină de tenis de masă a fost învinsă de Spania

Meciul cu ibericele a evidențiat lipsa Danielei Dodean, ceea ce a condus la un eșec cu 3-2.

Autor: Pompiliu Constantin / 12 Mar. 2013

România a învins Slovacia cu 3-2 în preliminariile Campionatului European de tenis de masă

Ovidiu Ionescu a fost eroul confruntării. Buzoianul a câştigat două meciuri chiar în faţa propriilor suporteri !

Autor: Maria Sorescu / 25 Feb. 2013

Constănțeanul Cristi Pletea a câștigat turneul Top 12 de la Mediaș. Andreea Dragoman s-a impus la feminin

Mediașul a ăzduit cea mai puternică întrecere rezervată juniorilor la tenis de masă, iar câștigătorii au oferit o calitate deosebită.

Autor: Maria Sorescu / 22 Feb. 2013

Multipla campioană Mihaela Șteff va prelua funcția de antrenor la CSM Bistrița

Multipla campioană națională și internațională face un pas important către cariera de antrenoae și va prelua o funcție de tehnician la unul dintre cele mai bune centre de tenis de masă din țară.

Autor: Pompiliu Constantin / 20 Feb. 2013

VIDEO / Lovitură genială a francezului Quentin Robinot la Openul Kuweitului

Quentin Robinot este un jucător de tenis de masă despre care se vorbește în ultimele zile după ce a reușit o lovitură genială în Openul Kuweitului.

Autor: Maria Sorescu / 20 Feb. 2013

Superliga Campionatului Național de tenis de masă programează meciuri pasionante la Buzău

Competiția va aduna la start cele mai bune echipe din România și va fi televizată de GSP TV.

Autor: Daian Cutu / 10 Feb. 2013

A murit multiplul campion mondial la tenis de masă Zhaung Zedong

Azi a încetat din viață Zhaung Zedong, unul din cei mai mari jucători de tenis de masă din lume, acesta reușind să câștige 3 titluri mondiale.

Autor: Maria Sorescu / 30 Ian. 2013

Naționala feminină de tenis de masă a pierdut la limită, 2-3 cu Germania, în preliminariile CE

Meciul a avut o desfășurare de thriller, dar Eliza Samara, Bernadette Szocs și Camelia Postoacă au pierdut în fața germancelor.

Autor: Pompiliu Constantin / 29 Ian. 2013

Naționala de tenis de masă a învins Olanda cu 3-1, în preliminariile CE 2013

Ovidiu Ionescu, Adrian Dodean şi Hunor Szocs au adus cele trei puncte ale ''tricolorilor'', care ocupă locul secund în grupă.