Autor: Laura Andrei / 21 Sept. 2013

Alina Dumitru va fi premiată cu 5000 de euro de Primăria Ploiești

Alina Dumitru este recompensată pentru imaginea pozitivă pe care a creat-o cluburilor ploieștene pentru care a evoluat.

Autor: Nicolas Grama / 28 Aug. 2013

Neașteptat ! Corina Căprioriu a fost eliminată în primul tur la Mondialul de judo

Veștile proaste continuă pentru iubitorii judoului de la noi.

Autor: Dionisie Rotaru / 27 Aug. 2013

Kosovara Majilinda Kelemendi castiga titlul mondial la categoria 52 de kilograme. Andreea Chitu termina pe locul 5

Kosovara Majilinda Kelemendi a scris istorie pentru Kosovo, cucerind medalia de aur la categoria 52 de kilograme. Andreea Chitu a facut un concurs bun pana in semifinale, acolo unde a fost invinsa de o sportiva din Brazilia.

Autor: Nicolas Grama / 27 Aug. 2013

Surpriză la Mondialele de judo: Haruna Asami a pierdut titlul în fața mongolei Urantsetseg Munkhbat

Prima zi a Campionatelor Mondiale de Judo de la Rio a furnizat și prima surpriză de proporții.

Autor: Nicolas Grama / 31 Mai 2013

Marius Vizer a fost desemnat președinte al SportAccord, în țara amicului său Putin

Românul va conduce organizația care reunește federațiile sportive internaționale olimpice și non-olimpice.

Autor: Nicolas Grama / 25 Apr. 2013

Andreea Chițu a obținut argintul la Europenele de la Budapesta

Românca a pierdut titlul continental pe care îl obținuse la ultima ediție, dar recunoaște superioritatea adversarei.

Autor: Maria Sorescu / 14 Mar. 2013

Prima ediţie a Turneului de judo Alina Dumitru are loc pe 18 mai la Sala Floreasca

Fundaţia pentru Tineret a Municipiului Bucureşti (FTMB) şi Clubul Sportiv al Armatei Steaua organizează pe 18 mai 2013 prima ediţie a Turneului ''Alina Dumitru'' la judo.

Autor: Maria Sorescu / 25 Feb. 2013

Judoka Andreea Chițu a urcat pe podium la Grand Prix-ul de la Dusseldorf

A fost singura care a luat medalie din cei 13 reprezentanți ai României la concursul german.

Autor: Paul Dinu / 31 Ian. 2013

Naționala de judo a Japoniei a rămas fără antrenor după un scandal unic

Ultimele zile au fost extrem de tensionate în sportul japonez, din cauza unui scandal ce a străbătut întreaga lume.

Autor: Maria Sorescu / 18 Noi. 2012

Loredana Ohâi este singura medaliată a României la Campionatele Europene de judo pentru tineret

Loredana Ohâi a pierdut în semifinale în fața olandezei Juul Fransen.

Autor: Marius Mureșan / 03 Aug. 2012

Vlăduţ Simionescu a trecut de turul doi

Vlăduţ Simionescu a intrat azi în concursul de judo al Olimpiadei de la Londra, categoria plus 100 de kilograme.

Autor: Marius Mureșan / 02 Aug. 2012

Daniel Brata a pierdut în primul tur la Judo

Sportivul Daniel Brata a pierdut în primul tur al categoriei 100 kg în cadrul turneului de Judo.

Autor: Nicolas Grama / 30 Iul. 2012

Corina Căprioriu a obtinut argintul olimpic la judo, cat. 57 kg

Corina Căprioriu a fost invinsa in finala de judo de propria greseala, care a descalificat-o la categoria de 57 de kg.

Autor: Daniel Hagianu / 29 Iul. 2012

JO: Judoka Andreea Chițu a trecut de primul tur la 52 kg.

Judoka Andreea Chiţu s-a calificat în turul secund al categoriei 52 de kilograme, la Jocurile Olimpice de la Londra.