Alte sporturi (pg. 6)

Autor: Maria Sorescu / 10 Oct. 2019

Simone Biles, campioană mondială la individual-compus pentru a cincea oară

România nu a avut nicio gimnastă în această finală, după ce Maria Holbură a fost pe locul 54 în calificări, cea mai bună clasare dintre sportivele noastre.

10 Oct. 2019

30 de ani de antrenamente pentru a ajunge la Olimpiadă!

Ancuța Stoenescu, cea mai titrată baschetbalistă a României, are șanse mari să ajungă la Jocurile Olimpice de la Tokyo cu echipa națională de....3X3!

Autor: Andrei Szabo / 09 Oct. 2019

UBT Cluj s-a calificat în grupele Europe Cup

Meciurile din faza grupelor vor începe în 22 octombrie.

Autor: Maria Sorescu / 09 Oct. 2019

Rusia, campioană mondială la gimnastică masculin

Echipa masculină de gimnastică a Rusiei a bătut școala asiatică.

Autor: Maria Sorescu / 08 Oct. 2019

SUA a câștigat al 7-lea titlu mondial la gimnastică feminină pe echipe

Campionatul Mondial de la Stuttgart a reconfirmat superioritatea gimnasticii feminine americane.

Autor: Andrei Szabo / 07 Oct. 2019

Marian Drăgulescu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Tokyo

România a ajuns la 50 de sportivi calificați pentru Jocurile Olimpice din 2020.

Autor: Maria Sorescu / 05 Oct. 2019

CSM Oradea a câştigat Supercupa României la baschet masculin

Oradea a găzduit finala Supercupei României la baschet masculin, iar fanii locali au avut parte de o bucurie.

Autor: Pompiliu Constantin / 05 Oct. 2019

Ce înseamnă numirea lui Octavian Morariu în funcția de preşedinte al noii Comisii CIO de Evaluare a Candidaturilor pentru Jocurile Olimpice de iarnă

Comitetul Internațional Olimpic a schimbat componența comisiilor de evaluare a candidaturilor pentru găzduirea ediţiilor de vară, respectiv iarnă, ale Jocurile Olimpice.

Autor: Maria Sorescu / 04 Oct. 2019

Încă o calificare compromisă. Echipa feminină de gimnastică nu va merge la Jocurile Olimpice

A fost o zi de coșmar pentru gimnastica românească la Stuttgart, unde au loc calificările pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020.

Autor: Andrei Szabo / 02 Oct. 2019

Noua Zeelandă a surclasat Canada, iar Franța a învins greu Statele Unite

Naţionala Noii Zeelande a făcut spectacol la Cupa Mondială de Rugby.

Autor: Andrei Szabo / 29 Sept. 2019

Dragonii au anihilat wallabies, iar Georgia a învins Uruguay, la Cupa Mondială de rugby

Cel mai aşteptat meci al zilei la Cupa Mondială de rugby a fost confruntarea dintre Ţara Galilor şi Australia, din grupa D.

Autor: Maria Sorescu / 28 Sept. 2019

Serbia-Slovenia, finala istorică de la Campionatul European de volei masculin

Campionatul European de volei masculin ne va oferi o luptă inedită pentru trofeu.

Imperial. Japonia, succes istoric cu Irlanda, la Cupa Mondială de rugby

Japonia și Irlanda au oferit un meci de o intensitate aparte la Cupa Mondială găzduită de Țara soarelui răsare.

Autor: Andrei Szabo / 27 Sept. 2019

Victorii pentru Corona Braşov şi SC Miercurea Ciuc în Erste Liga

Corona Braşov şi SC Miercurea Ciuc au arătat un joc bun în acest start de sezon al Erste Liga, competiția internațională regională de hochei pe gheață.