Timișoara Saracens s-a despărțit de antrenorul Matt Williams

Conducerea campioanei României a anunțat printr-un comunicat de presă încetarea colaborării începute în iulie 2017 cu tehnicianul australian.

Autor: Daniel Samoilă / 18 Noi. 2017

Rugby: România a învins Samoa într-un meci test disputat la București

România a învins Samoa, sâmbătă seară, scor 17-13, în primul meci test al toamnei. Pentru românia va urma peste alte șapte zile o confruntare cu Tonga.

Autor: Maria Sorescu / 15 Noi. 2017

Franța va găzdui Cupa Mondială de rugby din 2023

Deși Africa de Sud era considerată favorită să primească privilegiul de a găzdui turneul final al Cupei Mondiale de rugby din 2023, reprezentanții World Rugby au  dat câștig de cauză Franței.

Autor: Nicolas Grama / 13 Noi. 2017

Constantin Vlad este noul selecţioner al naţionalei de rugby a Moldovei

Antrenorul sucevean Constantin Vlad a fost numit selecţionerul echipei naţionale de rugby seniori a Republicii Moldova.

Autor: Daniel Samoilă / 02 Noi. 2017

S-a stabilit programul Cupei Mondiale de rugby. Noua Zeelandă va juca primul meci cu Africa de Sud

Deși nu se cunosc toate echipele calificate, s-a stabilit programul pentru grupelor Cupei Mondiale de rugby.

Autor: Daniel Samoilă / 28 Oct. 2017

Steaua câștigă derby-ul cu Dinamo, în SuperLiga de rugby. Campionatul se va întrerupe până în aprilie 2018

Steaua a câștigat derby-ul cu Dinamo din SuperLiga de rugby și termină anul 2017 pe primul loc în clasament.

Autor: Pompiliu Constantin / 27 Oct. 2017

Pelous, Rob Andrew, Contepomi, Al Charron și Knight vor intra în Hall of Fame

Federația Internațională de Rugby va onora cariera a cinci sportivi legendari și îi va integra în Hall of Fame.

Autor: Daniel Samoilă / 21 Oct. 2017

Rugby: Victorie pentru Timișoara Saracens în Continental Shield

Timișoara Saracens a câștigat și al doilea meci din Continental Shield, a treia competiție ca valoare din rugby-ul european.

Autor: Nicolas Grama / 21 Oct. 2017

Rara avis: Australia a învins Noua Zeelandă la rugby

Echipa de rugby a Australiei a reușit o victorie spectaculoasă în fața campioanei mondiale en-titre, Noua Zeelandă.

Autor: Nicolas Grama / 13 Oct. 2017

Champions Cup la rugby, gata de start. Cifre, grupe și jucători de urmărit

Al 23-lea sezon din Cupa Europei demarează cu prognoza unei ediții spectaculoase. Nu mai puțin de 20 de echipe pornesc la drum cu speranța de a ajunge pe San Mames, arena care va găzdui finala, la data de 12 mai 2018.

09 Oct. 2017

Laporte cere sânge proaspăt în echipa Franței

Președintele Federației Franceze de Rugby, Bernard Laporte pune presiune pe selecționerul Guy Noves, pentru ca în reprezentativa Cocoșului Galic să apară nume noi.

05 Oct. 2017

37.000 de bilete deja vândute pentru finalele competițiilor europene de rugby

Lumea e avidă de rugby și în Țara Bascilor. O demonstrează și numărul mare de bilete vândute deja pentru finalele celor două competiții europene inter-cluburi, ce vor avea loc pe  San Mamès.

Autor: Nicolas Grama / 01 Oct. 2017

Noua Zeelandă a câștigat în fața Argentinei și a sărbătorit Rugby Championship

Selecționata Noii Zeelande a câștigat al cincilea titlu din ultimele șase ediții ale Rugby Championship.

Autor: Maria Sorescu / 30 Sept. 2017