Alte sporturi Rugby (pg. 6)

Autor: Andrei Szabo / 19 Mai 2018

Surpriză în Ghencea. Știința Baia Mare a învins Steaua în semifinalele Superligii de rugby

În Ghencea, CSM Știința Baia Mare a produs surpriza în confruntarea cu Steaua și a devenit astfel prima finalistă a Superligii de rugby.

Autor: Andrei Szabo / 15 Mai 2018

Naționala de rugby a României, exclusă de la Cupa Mondială 2019

Federația Internațională de Rugby (World Rugby) a anunțat că naționala României nu va participa la Cupa Mondială din 2019, fiind exclusă deoarece a folosit un sportiv fără drept de joc în preliminarii.

Autor: Andrei Szabo / 12 Mai 2018

An perfect pentru irlandezi. Leinster, campioana Europei la rugby

Cupa Europei la rugby a avut un final la fel de spectaculos precum cel din Cupa Challenge.

Spectacol cu mingea ovală. Galezii de la Cardiff Blues au câștigat Challenge Cup

Challenge Cup este a doua competiţie valorică europeană intercluburi de rugby, iar ediția din acest an le-a revenit galezilor de la Cardiff Blues.

Autor: Andrei Szabo / 27 Apr. 2018

Timișoara Saracens, prea puternică pentru Dinamo în Superliga de rugby

Campioana României la rugby, Timişoara Saracens, a reușit un succes previzibil în etapa a 12-a a Superligii.

Autor: Andrei Szabo / 19 Apr. 2018

Stejari lângă stejari. Jucători din naţionala de rugby au plantat copaci

După ce în iarnă am avut imagini cu jucători de rugby ieșiți să deszăpezească, primăvara ni-i prezintă pe sportivi în postura de plantatori.

Autor: Andrei Szabo / 18 Apr. 2018

Cinci rugbyști importanți ai Spaniei, suspendați pentru agresare arbitrului român Iordăchescu

Spania a pierdut meciul cu Belgia, 10-18, în preliminariile pentru Cupa Mondială și a aruncat vina asupra arbitrului român Vlad Iordăchescu.

Autor: Andrei Szabo / 17 Apr. 2018

Chester Williams a revenit la Timișoara Saracens

Antrenorul sud-african Chester Williams a fost cooptat din nou în staff-ul tehnic al echipei Timișoara Saracens.

Autor: Andrei Szabo / 31 Mar. 2018

CSM București a câștigat în premieră Cupa României la rugby

Cluj-Napoca a găzduit finala Cupei României la rugby. CSM Bucureşti a câştigat trofeul în fața celor de la Ştiinţa Baia Mare, scor 27-26, după prelungiri.

Autor: Maria Sorescu / 18 Mar. 2018

Naționala de rugby a României s-a calificat la Cupa Mondială și va deschide competiția

Deși a pierdut în Georgia, scor 25-16, România a profitat de eșecul Spaniei în Belgia, 10-18.

Autor: Maria Sorescu / 10 Mar. 2018

Irlanda a câștigat Turneul celor Șase Națiuni la rugby

Selecționata de rugby a Irlandei și-a asigurat câștigarea Turneului celor Șase Naţiuni, deşi mai este o etapă de disputat.

Stafful naționalei de rugby a demisionat după victoria cu Belgia

Nationala de rugby a Romaniei s-a impus, la Buzau, în fața Belgiei, cu 62-12 (29-5).

Autor: Maria Sorescu / 03 Mar. 2018

Naționala de rugby a României a învins Rusia

După eșecul dezamăgitor în fața Spaniei, naţionala României a abordat cu sete de revanșă confruntarea cu reprezentativa Rusiei.

Autor: Nicolas Grama / 24 Feb. 2018

Six Nations se complică: Scoția a învins Anglia, iar Irlanda a trecut de Țara Galilor

Turneul Celor Șase Națiuni la rugby a devenit mai interesant decât se așteptau fanii sportului cu balonul oval.

Autor: Nicolas Grama / 23 Feb. 2018