David Popovici, medalie de aur la 200 m liber la CE de juniori

Mare favorit al probei de 200 m liber după titlul mondial de la Budapesta, David Popovici s-a impus și la Europeanul de juniori.

Sportivul de la Dinamo a câştigat medalia de aur în proba de 200 m liber din cadrul Campionatului European de nataţie pentru juniori de la Otopeni. El a fost cronometrat cu timpul 1:45.45.

Pe locul doi s-a clasat italianul Lorenzo Galossi, cu timpul 1:46.71, iar pe trei a terminat britanicul Jacob Whittle, cu timpul 1:47.71.

Popovici a câştigat aurul european la juniori şi marţi, la ştafetă masculin 4X100 m liber.

Autor: Sergiu Dogar / 10 Iul. 2022

David Popovici, imperial în cursa de 100 m la Europeanul de juniori

David Popovici a încheiat Europeanul de juniori de la Otopenia cu încă un succes categoric

Autor: Sorin Marinescu / 08 Iul. 2022

David Popovici, o nouă medalie de aur la Europeanul pentru juniori

David Popovici este starul Campionatului European pentru juniori de la Otopeni, iar sportivul de la Dinamo a mai făcut o demonstrație de forță.

Autor: Sorin Marinescu / 07 Iul. 2022

Vlad Stancu, aur european la competiția juniorilor

Alături de David Popovici, alți juniori ai înotul românesc se remarcă.

Autor: Maria Sorescu / 03 Aug. 2022

Naționala României de volei masculin a debutat cu victorie în preliminariile EURO 2023

Naţionala de volei masculin a învins selecționata Albaniei, cu scorul de 3-0, în primul meci din grupa G preliminară.

Autor: Marian Simionescu / 03 Aug. 2022