Csikszereda va reprezenta România în UEFA Youth League

Viitorul nu mai este echipa care domină competițiile de juniori la nivel național. Astfel, formația constănțeană a fost detronată în acest sezon de un club surprinzător.

Este vorba de FK Csikszereda, care a câştigat Liga Elitelor U19, astfel că va juca în UEFA Youth League pentru România în sezonul următor.

FK Csikszereda a învins în finală formaţia Viitorul Constanţa, scor 2-1. La pauză, Viitorul a condus cu 1-0 prin golul marcat de Andronache în minutul 14. În partea secundă, Csikszereda a reuşit să întoarcă rezultatul prin reuşitele lui Rotar ‘58 şi Botorok ‘79.

În finala mică, disputată tot duminică, la Centrul Naţional de Fotbal Buftea, FCSB s-a impus cu 3-1 în faţa lui Gaz Metan Mediaş.

Autor: Andrei Szabo / 30 Iul. 2021

Seara mediocră pentru fotbalul românesc. FCSB, Craiova și Sepsi, eliminate din Conference League

Fotbalul românesc a avut o seară de coșmar în nou-înființata competiție europeană Conference League.

Autor: Andrei Szabo / 28 Iul. 2021

CFR Cluj merge în turul 3 preliminar al Champions League. Rezultate complete în turul 2

După un meci tur neconvingător în Gibraltar, CFR Cluj s-a calificat în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor.

Autor: Andrei Szabo / 27 Iul. 2021

Transferuri în Liga 1: Vinicius a semnat cu FCSB, Brănescu, prezentat de Farul

Echipe din Liga 1 continuă să facă achiziții chiar și după etapa a doua a campionatului.

Autor: Maria Sorescu / 29 Iul. 2021

San Marino, ţara cel mai puțin populată care obține o medalie olimpică

Jocurile Olimpice de la Tokyo au adus în prim-plan numeroase premiere.

Sunisa Lee, campioană olimpică la gimnastică individual-compus

În absența lui Simon Biles, campioana olimpică en titre, bătălia pentru aur în finala de individual compus a fost strânsă și deschisă.