Patinatorii Anastasia Mişina şi Aleksandr Galliamov au câștigat aurul mondial în proba de perechi

Patinatorii ruşi Anastasia Mişina şi Aleksandr Galliamov au câştigat titlul mondial la perechi, la Stockholm.

Cei doi sportivi au patinat la programul liber în ritmurile piesei We are the champions.

Pe locul doi s-au clasat chinezii Wenjing Sui şi Cong Han, iar a treia poziţie a podiumului a fost ocupată de ruşii Aleksandra Boikova şi Dmitri Kozlovski.

Anastasia Mişina şi Aleksandr Galliamov s-au aflat la prima participare la Campionatul Mondial de seniori. În 2019, ei au câştigat titlul mondial la juniori.

Autor: Flaviu Ilie / 13 Mai 2021

Analiză/ Predicții pentru premiile din NBA la finalul unui sezon regulat cum nu am mai văzut vreodată

După aproape cinci luni de sezon regulat, ne apropiem cu pași repezi de play-off. Lupta pentru ultimele locuri în cele două conferințe este în continuare una aprigă, însă nu despre asta vom vorbi azi.

Tradiția este ca la finalul fiecărui sezon, presa din SUA să acorde premii jucătorilor care au avut prestații impresionante de-a lungul meciurilor disputate, astfel că azi voi veni cu variantele mele pentru aceste distincții, deoarece ultimele două sau trei meciuri din sezon nu mai pot influența decisiv această disputa.

Autor: Maria Sorescu / 15 Apr. 2021

Jocurile Olimpice de la Tokyo ar putea fi anulate, anunță un responsabil politic japonez

Lumea întreagă așteaptă cu interes Jocurile Olimpice, dar dinspre Asia vine o reacție care neliniștește.

Autor: Andrei Szabo / 28 Mar. 2021

Naționala de rugby a României, învinsă de Georgia, scor 28-17

Reprezentativa de rugby a României a fost învinsă de Georgia cu scorul de 28-17 (13-7), la Tbilisi, în etapa a patra din European Championship 2021.

Autor: Andrei Szabo / 14 Iun. 2021

Atletul Rareș Toader s-a calficat la Jocurile Olimpice

Delegația României pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo se mărește cu încă un atlet.

Autor: Maria Sorescu / 13 Iun. 2021

Djokovic, imbatabil. Sârbul a triumfat la Roland Garros, după o revenire spectaculoasă

După ce l-a învins pe Rafael Nadal în semifinale, Novak Djokovic a câștigat și finala.

Autor: Andrei Szabo / 13 Iun. 2021

Cilic Reloaded. Croatul a câștigat turneul de la Stuttgart

Turneul de 250 de puncte de la Stuttgart a fost câștigat de veteranul Marin Cilic.