Liga 2: Farul și Dunărea Călărași au maximum de puncte

Etapa secundă din liga a doua a fost mai animată decât prima. În primele meciuri de sâmbătă, Dunărea Călărași și Farul Constanța au obținut victorii și au maximum de puncte, șase.

Trupa antrenată de Ianis Zicu, Farul Constanţa s-a impus în fața celor de la Aerostar Bacău, scor 1-0, deși a jucat în inferioritate în repriza secundă. Singurul gol al meciului a fost marcat de Măzărache, în minutul 24.

Un succes important a obținut și Dunărea Călărași, antrenată de Cristi Pustai, scor 3-0 cu nou-promovata ACS Recea. Au marcat: Ciucur ’25 și Calu ’50, ‘68.

Celelalte rezultate din Liga 2:

Turris Turnu Măgurele– Metaloglobus 2-2

Au marcat: Voinea ’30, Pană ’54 (penalti) / C. Herea ’69, O. Herea ‘80

Metaloglobus a jucat în inferioritate numerică din minutul 19, când a fost eliminat Sava.

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia 3-1

Au marcat: Llullaku ’12, Hergheligiu ’18, Arnăutu ’22 / Raduca ‘4

Confruntările FC Rapid – Pandurii Lignitul Târgu Jiu şi Csikszereda Miercurea Ciuc – U Craiova 1948 se dispută tot sâmbătă.

Partidele CSM Reşiţa – Petrolul Ploişeti şi CS Mioveni – Gloria Buzău vor avea loc duminică, meciul Universitatea Cluj – ASU Politehnica Timişoara este programat luni, iar întâlnirea Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina se va disputa marţi.

Autor: Andrei Szabo / 30 Dec. 2020

Dinamovistul Borja Valle a fost prezentat de Oviedo

Dinamo a rămas fără unul dintre cei mai buni fotbaliști din acest sezon.

FC Argeș l-a instalat pe Jean Vlădoiu manager general și a adus un nou antrenor

Stabilitatea pare să fie un cuvânt străin celor de la FC Argeș.

Autor: Andrei Szabo / 29 Dec. 2020

Bogdan Andone este noul antrenor al lui FC Voluntari

După ce l-a demis pe Mihai Teja, FC Voluntari a găsit un nou antrenor.

15 Ian. 2021

Ce posturi TV vor transmite meciurile Simonei Halep în 2021

Pregătirea Simonei Halep pentru noul sezon a intrat în linie dreaptă, iar fanii așteaptă cu nerăbdare să o susțină din nou.

Autor: Andrei Szabo / 31 Dec. 2020

Lewis Hamilton a devenit cavaler al Imperiului Britanic

Lewis Hamilton a primit un titlu onorific important ca recompensă pentru performanțele sportive.

La Liga: Atletico Madrid termină anul pe primul loc, Real Madrid s-a încurcat

Atletico Madrid este mare favorită să câștige titlul de campioană în Spania, după ce a reușit o nouă victorie în La Liga.