CSM București a învins fără emoții CSM Slatina, în sferturile Cupei României

Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins formaţia CSM Slatina, scor 34-17 (18-11).

Fără spectatori, în Sala Polivalentă, CSM București a dominat meciul, profitând și de faptul că adversarele au rămas fără Sonia Vasiliu, accidentată în prima repriză la genunchiul drept.

Un alt meci restant din sferturi, între Dunărea Brăila şi SCM Râmnicu Vâlcea, nu s-a mai jucat, după ce formaţia brăileană a anunţat că se retrage din Cupa României la handbal, ca urmare a faptului că nouă persoane din cadrul echipei au fost testate pozitiv cu coronavirus, iar în lot au mai rămas doar opt jucătoare apte.

Astfel, SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat în semifinale. Acestea se vor disputa sâmbătă, între SCM Râmnicu Vâlcea – Rapid (ora 11.00), respectiv CSM Bucureşti – Gloria Buzău (18.00).

Finalele sunt programate duminică, de la orele 11.30 şi 18.00, între învinsele, respectiv între învingătoarele din semifinale.

Autor: Maria Sorescu / 19 Noi. 2020

CSM București, învinsă de Rostov-Don. Cristina Neagu trage un semnal de alarmă

CSM Bucureşti nu traversează o perioadă prea bună.

Autor: Maria Sorescu / 02 Sept. 2020

Crina Pintea, inovatoare pe timp de pandemie

Pandemia de coronavirus a forțat lumea să se adapteze la noile condiții. Inclusiv sportivii și-au regândit locul în societate.

Autor: Andrei Szabo / 29 Aug. 2020

EHF European League: HC Dobrogea Sud se impune, Potaissa Turda pierde

Echipele românești de handbal au jucat primele meciuri după o pauză de șase luni.

Autor: Andrei Szabo / 19 Noi. 2020

Andreea Chițu, medaliată cu argint la Europeanul de judo

În penuria de competiții majore care a marcat această pandemiae, Campionatul European de judo s-a desfășurat în condiții de maximă siguranță în Cehia.