Contra a debutat cu eșec pe banca lui Dinamo, 0-1 cu Chindia

Sub privirile noului patron, Cosmin Contra a debutat pe banca lui Dinamo. Echipa sa a fost învinsă cu scorul de 1-0 de Chindia Târgovişte, în etapa a doua a Ligii 1.

Dinamo a avut o prestație modestă, mai slabă chiar decât cea arătată sub conducerea lui Gheorghe Mulțescu. Unicul gol al meciului a fost meciului a fost marcat de Florea, în prelungirile primei reprize.

Chindia: D. Moldovan - A.Ioniţă, Piţian, C.Dinu, Căpuşă - Grassano, Dulca, Iacob, Neguţ (Şerban '90+5)- Yameogo, Florea (Barbu '90). Antrenor: Emil Săndoi.

Dinamo: Straton (Eşanu '46) - Puljic, Ehmann, Sin, Creţu (Mihaiu '76)- Răuţă, Achim (Gol '7), Fabbrini, Sorescu, Bani (Neicuţescu '55)- Popa (Măgureanu '76). Antrenor: Cosmin Contra

"Nu mă aşteptam să jucăm aşa slab, dar ştiam că am mult de muncă. Nu o să mai accept lipsa de atitudine, vor dispărea mulţi dintre ei. Am fost în anonimat trei ani, aşa ceva nu mai accept. Te aştepţi ca jucătorii să aibă personaliate, dar au făcut un meci slab. Felicit Chindia", a declarat Contra.

Autor: Maria Sorescu / 05 Sept. 2020

Liga 2: Farul și Dunărea Călărași au maximum de puncte

Etapa secundă din liga a doua a fost mai animată decât prima.

Autor: Maria Sorescu / 04 Sept. 2020

Transferuri în Liga 1: Fiul lui Claude Puel a venit la Voluntari, iar Dinamo a mai adus un spaniol

FC Voluntari a făcut două transferuri într-o singură zi.

Autor: Andrei Szabo / 03 Sept. 2020

VIDEO / Cristi Tănase a semnat cu Academica Clinceni

Academica Clinceni nu mai vrea să aibă emoțiile din sezonul trecut și a adus un fotbalist cu experiență.

VIDEO / Accident spectaculos în Raliul Iașiului. Mașina lui Tempestini s-a făcut praf și a luat foc

Raliul Iaşului, competiţie care se desfăşoară în acest weekend, a oferit cel mai spectaculos accident al sezonului.

Premier League: Chelsea l-a adus pe Havertz, Everton mută cu Allan

Echipele din Premier League sunt dispuse să cheltuie cei mai mulți bani în această pauză de vară, iar Chelsea Londra este cel mai activ club pe piața transferurilor.