PSG a câștigat Cupa Ligii Franței

PSG nu a lăsat să-i scape niciun trofeu în acest sezon. Campioana Franţei a câștigat și Cupa Ligii, după o finală cu Olympique Lyon, decisă la loviturile de departajare.

După 120 de minute, scorul a fost 0-0. La loviturile de departajare, PSG s-a impus cu 6-5, doar Bertrand Traore ratând.

Anunţat ca titular înaintea finalei, Portarul Ciprian Tătăruşanu (Lyon) s-a accidentat la spate şi nu a fost în lot.

Pentru PSG este al doilea trofeu consecutiv al Cupei Ligii și al nouălea în istorie. În acest sezon, parizienii au mai câştigat Supercupa Franţei, Cupa Franţei, Cupa Ligii şi campionatul.

Olympique Lyon mai poate prinde cupele europene doar dacă va câştiga Liga Campionilor, competiţie în care urmează să evolueze şi PSG. Triumful PSG-ului din Cupa Ligii o trimite pe Reims în prelimininariile Ligii Europa.

Autor: Maria Sorescu / 05 Sept. 2020

Premier League: Chelsea l-a adus pe Havertz, Everton mută cu Allan

Echipele din Premier League sunt dispuse să cheltuie cei mai mulți bani în această pauză de vară, iar Chelsea Londra este cel mai activ club pe piața transferurilor.

Autor: Andrei Szabo / 04 Sept. 2020

România se încurcă cu Irlanda de Nord, la debutul în Liga Națiunilor

Irlanda de Nord ar fi trebuit să fie cel mai slab adversar din grupa Ligii Națiunilor și părea adversarul perfect pentru debutul lui Mirel Rădoi la cârma naționalei de seniori.

VIDEO / Mutu a debutat cu victorie pe banca naționalei de tineret, 3-1 în Finlanda

Echipa națională de tineret a României a reușit un succes important la primul meci oficial al lui Adrian Mutu în funcția de antrenor.

VIDEO / Accident spectaculos în Raliul Iașiului. Mașina lui Tempestini s-a făcut praf și a luat foc

Raliul Iaşului, competiţie care se desfăşoară în acest weekend, a oferit cel mai spectaculos accident al sezonului.

Liga 2: Farul și Dunărea Călărași au maximum de puncte

Etapa secundă din liga a doua a fost mai animată decât prima.