Stranieri: Mitriță și Goian au marcat pentru echipele lor

Alexandru Mitriță și Lucian Goian s-au remarcat din nou la echipele lor, New York City FC, respectiv Chennaiyin FC. Ambii au contribuit cu gol la victorii importante.

Fostul fotbalist al Craiovei a contribuit a înscris o dată cu scorul de 5-3 (2-1), în fața celor de la San Carlos din Costa Rica, în manşa I a optimilor de finală ale Ligii Campionilor Concacaf.

Alexandru Mitriţă a marcat ultimul gol al meciului, în minutul 90+2. Brazilianul Heber a reuşit o triplă, în minutele 13, 35 şi 51 (p), iar al patrulea gol a fost înscris de Callens '61.

În India, Lucian Goian, căpitanul echipei Chennaiyin FC, a reușit unicul gol în meciul câştigat, în deplasare, cu scorul de 1-0, în faţa formaţiei Mumbai City, în campionatul Indiei. Goian a marcat în minutul 83.

După acest succes, Chennaiyin ocupă locul patru în clasament, cu 28 de puncte, şi s-a calificat în semifinalele campionatului.

Autor: Maria Sorescu / 06 Apr. 2020

Lucian Goian, votat cel mai bun fundaş din campionatul Indiei

La 37 de ani, fotbalistul român Lucian Goian este un exemplu de profesionalism, deși joacă într-un campionat mai puțin vizibil.

Autor: Andrei Szabo / 05 Apr. 2020

UEFA amenință echipele belgiene cu excluderea din cupele europene. Fanii lui Brugge îl acuză pe Ceferin

Oficialii fotbalului belgian au propus stoparea campionatului deși sezonul nu s-a încheiat.

Internaționalul sârb Prijovic, condamnat la arest la domiciliu pentru că nu a respectat restricțiile împotriva COVID19

Nerespectarea regulilor stabilite pe timp de pandemie poate atrage pedepse destul de seriose chiar și pentru cei care consideră că statutul de vedetă nu-i poate afecta.

Autor: Flaviu Ilie / 06 Apr. 2020

ANALIZĂ/ Cum și-a resetat Cam Reddish cariera în NBA înainte de oprirea sezonului?

Povestea lui Cameron Reddish din rookie season este una dintre cele mai interesante, considerând startul dificil de care a avut parte și ascensiunea pe care a avut-o lună de lună.