Jaqueline Cristian a câştigat turneul ITF de la Trnava

După succesul din Fed Cup, Jaqueline Cristian a căpătat încredere și a câştigat turneul ITF de la Trnava, cu premii de 25.000 de dolari.

Jucătoarea de 21 de ani s-a impus după ce adversara sa din finală, rusoaica Sofia Lansere, a abandonat în setul al doilea, la scorul de 4-2 pentru româncă. Jaqueline Cristian se impusese în primul set cu scorul de 6-1.

Cristian a participat la Trnava şi la dublu, alături de croata Jana Fett, însă cele două nu au trecut de sferturile de finală.

Jaqueline Cristian devine românca cu cele mai multe finale ITF 25.000$ în decurs de 12 luni, cinci, la egalitate cu Alexandra Cadanţu.

Autor: Maria Sorescu / 16 Iun. 2020

Halep nu va participa la turnee în afara Europei

Simona Halep aborează cu precauție această perioadă de pandemie.

Autor: Andrei Szabo / 11 Iun. 2020

Federația Română de Tenis a intrat în legalitate. Pierderile estimate de oficialii forului național

Federația Română de Tenis a câștigat o bătălie juridică importantă, care ar trebui să aducă pe făgașul normal instituția și implicit sportul alb.

Autor: Maria Sorescu / 10 Iun. 2020

Federer nu va evolua în acest an, dar promite că va reveni în 2021

Sezonul de tenis pare compromis, astfel că tenismenul Roger Federer a decis să se opereze.

Autor: Maria Sorescu / 01 Iul. 2020

Începe reconstrucția la FCSB? Briceag a semnat cu vicecampioana, Adi Popa a plecat

FCSB are șanse minime la titlul de campioană, astfel că se pregătește pentru sezonul viitor.

Autor: Andrei Szabo / 01 Iul. 2020

CSM București și SCM Râmnicu Vâlcea și-au aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor

Viena a fost gazda tragerii la sorți pentru grupele Ligii Campionilor la handbal feminin.

Liga 1: Dinamo a renunțat la mijlocaul Ioan Filip

Clubul agrease inițial cu acesta să-i prelungească acordul cu încă o lună.