Serie A: Juventus pierde, Inter și Lazio profită și relansează lupta la titlu

Juventus a pierdut în mod surprinzător în etapa a 23-a din Serie A, iar Inter și Lazio au profitat. Ba chiar, Internazionale Milano a devenit lider, după ce a învins, duminică seară, cu scorul de 4-2, rivala AC Milan.

AC Milan a condus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Rebic ’40 şi Ibrahimovici ‘45+1. Inter a marcat însă patru goluri în repriza a doua prin Brozovic ’51, Vecino ’53, De Vrij ’70 şi Lukaku ‘90+3.

Inter Milano este lider în clasament, cu 54 de puncte, la egalitate cu Juventus Torino, care este pe doi. Pe poziţia a treia se află Lazio Roma, care are 53 de puncte.

Lazialii s-au impus în deplasare, cu scorul de 1-0, în fața celor de la Parma. Golul a fost marcat de Caicedo, în minutul 41.

Ionuţ Radu a fost rezervă la gazde. La oaspeţi, Ştefan Radu nu a făcut parte din lot, fiind suspendat.

Autor: Maria Sorescu / 08 Apr. 2020

Dovadă de atașament. O echipă din liga a patra germană a vândut peste 100 000 de bilete pentru primul meci de după pandemie

O veste spectaculoasă vine din fotbalul german și arată cât de atașați sunt fanii față de echipele lor.

Autor: Andrei Szabo / 08 Apr. 2020

Adevăr sau fabulație ? Publicația Don Balon scrie că Real Madrid îl vrea pe Ianis Hagi

Ianis Hagi este în mod constant subiect de dezbatere în această pauză forțată.

Autor: Andrei Szabo / 07 Apr. 2020