Gloria Bistrița, calificată în sferturile Cupei EHF la handbal feminin. Măgura Cisnădie, eliminată

Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa a reușit un rezultat mare în Ungaria. Valentina Ardean-Elisei și compania au reușit caificarea în sferturile Cupei EHF, după ce a remizat cu formaţia ungară Erd, scor 24-24 (12-12), în ultimul meci din grupa C a competiţiei.

Fetele lui Horațiu Pașca au condus tot meciul, dar au trebuit să se mulțumească cu un egal, suficient însă pentru a termina pe locul secund în grupă, după Odense.

Pentru Gloria au marcat Daniela Raţiu 6 goluri, Valentina Ardean-Elisei 5, Diana Ilina 5, Nicoleta Dincă 3, Laura Pristăviţa 2, Natalia Vasilevskaia 1, Andreea Tetean 1, Magdalena Paraschiv 1.

În grupa B a competiţiei, Măgura Cisnădie a încheiat pe ultimul loc, cu 0 puncte, şi implicit cu ratarea calificării în sferturile de finală.

Autor: Andrei Szabo / 15 Feb. 2020

CSM Bucuresti s-a calificat in sferturile Cupei Challenge la handbal masculin

Echipa de handbal masculin CSM Bucureşti a reusit un rezultat notabil in cupele europene.

Surpriza in Liga Florilor. SCM Ramnicu Valcea, invinsa de Magura Cisnadie

SCM Râmnicu Vâlcea a ratat sansa de a se desprinde in campionat.

Autor: Maria Sorescu / 11 Feb. 2020

S-au tras la sorți sferturile Cupei EHF la handbal feminin. Bistrița va înfrunta Ikast

Echipa de handbal feminin Gloria Bistriţa nu a avut prea mult noroc la tragerea la sorți a sferturilor Cupei EHF.

Autor: Maria Sorescu / 17 Feb. 2020

Valentin Gheorghe, gura de oxigen a Astrei

În mod surprinzător, nici Alibec și nici Budescu nu sunt oamenii care conduc în clasamentul marcatorilor la Astra Giurgiu.