Real Madrid și Barcelona, eliminate din Cupa Spaniei. Semifinalistele sunt surprinzătoare

Principalele favorite la câștigarea Cupei Spaniei au părăsit în mod surprinzător întrecerea în sferturi. Real Madrid a pierdut spectaculos pe teren propriu calificarea în semifinalele Cupei Spaniei.

Echipa lui Zinedine Zidane a fost învinsă cu scorul de 4-3 (1-0), de Real Sociedad. Oaspeţii au condus cu 3-0 şi 4-1.

Au marcat: Marcelo '59, Rodrygo '81, Nacho '90+3 / Odegaard '22, Isak '54 şi '56, Merino '69.

Și FC Barcelona a fost învinsă cu scorul de 1-0 (0-0) de Athletic Bilbao, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei. Ctalanii au controlat meciul, dar au cedat pe final. Inaki Williams a marcat, în minutul 90+3.

Așadar, echipele calificate în semifinale sunt cele două echipe din Țara Bascilor, Real Sociedad și Athletic Bilbao, Granada și divizionara secundă Mirandes.

Real Sociedad-Mirandes şi Athletic Bilbao-Granada se vor întâlni în semifinalele Cupei Spaniei, conform tragerii la sorţi de vineri.

Autor: Maria Sorescu / 08 Apr. 2020

Dovadă de atașament. O echipă din liga a patra germană a vândut peste 100 000 de bilete pentru primul meci de după pandemie

O veste spectaculoasă vine din fotbalul german și arată cât de atașați sunt fanii față de echipele lor.

Autor: Andrei Szabo / 08 Apr. 2020

Adevăr sau fabulație ? Publicația Don Balon scrie că Real Madrid îl vrea pe Ianis Hagi

Ianis Hagi este în mod constant subiect de dezbatere în această pauză forțată.

Liga 2: Rapid și Farul au trimis fotbaliștii și angajații în șomaj tehnic

Și Liga 2 este serios afectată de pandemia de coronavirus.