Real Madrid și Barcelona, eliminate din Cupa Spaniei. Semifinalistele sunt surprinzătoare

Principalele favorite la câștigarea Cupei Spaniei au părăsit în mod surprinzător întrecerea în sferturi. Real Madrid a pierdut spectaculos pe teren propriu calificarea în semifinalele Cupei Spaniei.

Echipa lui Zinedine Zidane a fost învinsă cu scorul de 4-3 (1-0), de Real Sociedad. Oaspeţii au condus cu 3-0 şi 4-1.

Au marcat: Marcelo '59, Rodrygo '81, Nacho '90+3 / Odegaard '22, Isak '54 şi '56, Merino '69.

Și FC Barcelona a fost învinsă cu scorul de 1-0 (0-0) de Athletic Bilbao, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei. Ctalanii au controlat meciul, dar au cedat pe final. Inaki Williams a marcat, în minutul 90+3.

Așadar, echipele calificate în semifinale sunt cele două echipe din Țara Bascilor, Real Sociedad și Athletic Bilbao, Granada și divizionara secundă Mirandes.

Real Sociedad-Mirandes şi Athletic Bilbao-Granada se vor întâlni în semifinalele Cupei Spaniei, conform tragerii la sorţi de vineri.

Autor: Maria Sorescu / 17 Feb. 2020

Valentin Gheorghe, gura de oxigen a Astrei

În mod surprinzător, nici Alibec și nici Budescu nu sunt oamenii care conduc în clasamentul marcatorilor la Astra Giurgiu.

Adrian Petre, prezentat de FCSB

După dezamăgirea eșecului cu Dinamo, FCSB încearcă să le redea speranțele suporterilor și a făcut o achiziție spectaculoasă.

Autor: Andrei Szabo / 16 Feb. 2020

Organizarea lui Dinamo bate talentul celor de la FCSB. Cronica unui derby cu mult zgomot

A fost mult zgomot înaintea meciului Dinamo-FCSB prin prisma declarațiilor. Zgomot a fost și în timpul meciului, creat de cei aproape 30 000 de oameni din tribune.

Autor: Andrei Szabo / 17 Feb. 2020