Real Madrid și Barcelona, eliminate din Cupa Spaniei. Semifinalistele sunt surprinzătoare

Principalele favorite la câștigarea Cupei Spaniei au părăsit în mod surprinzător întrecerea în sferturi. Real Madrid a pierdut spectaculos pe teren propriu calificarea în semifinalele Cupei Spaniei.

Echipa lui Zinedine Zidane a fost învinsă cu scorul de 4-3 (1-0), de Real Sociedad. Oaspeţii au condus cu 3-0 şi 4-1.

Au marcat: Marcelo '59, Rodrygo '81, Nacho '90+3 / Odegaard '22, Isak '54 şi '56, Merino '69.

Și FC Barcelona a fost învinsă cu scorul de 1-0 (0-0) de Athletic Bilbao, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei. Ctalanii au controlat meciul, dar au cedat pe final. Inaki Williams a marcat, în minutul 90+3.

Așadar, echipele calificate în semifinale sunt cele două echipe din Țara Bascilor, Real Sociedad și Athletic Bilbao, Granada și divizionara secundă Mirandes.

Real Sociedad-Mirandes şi Athletic Bilbao-Granada se vor întâlni în semifinalele Cupei Spaniei, conform tragerii la sorţi de vineri.

Autor: Mihai Constantin / 24 Apr. 2024

Unirea Slobozia, promovare istorică în Superligă

A fost o seară plină de emoții și determinare la Mioveni, unde echipa Unirea Slobozia a făcut pasul spre culmile fotbalului românesc.

Autor: Nicolae Comănescu, Guy Martial Aka / 22 Apr. 2024

Analiză / Explicațiile succesului lui Inter sub comanda lui Simone Inzaghi

Primul titlu de campion și a doua stea îl fac pe Simone Inzaghi să intre în istoria lui Inter Milano.

Autor: Nicolae Comănescu / 23 Apr. 2024

CSM Constanța, noua forță a baschetului feminin românesc

Baschetul feminin din România a avut de-a lungul timpului câteva echipe care au dominat pentru ani buni competiția internă.