Andrea Lekic o lasă pe CSM București pentru Buducnost

Handbalista sârbă Andrea Lekic o va părăsi pe CSM Bucureşti. Sportiva a semnat un contract valabil pe două sezoane cu campioana Muntenegrului, Buducnost Podgorica, unde va evolua din sezonul viitor.

Lekic joacă la CSM Bucureşti din 2018 şi a mai evoluat în carieră la Krim, Gyor şi Vardar, iar la nivel de echipă naţională a cucerit medalia mondială de argint, în 2013.

În acelaşi an a câştigat Liga Campionilor cu Gyor ETO şi a mai jucat trei finale în aceeaşi competiţie. Ea a venit la CM București pentru a cuceri un nou trofeu internațional, dar a eșuat până acum.

Autor: Nicolae Comănescu / 24 Oct. 2023