Alena Kostornaia, campioană europeană la patinaj artistic

Orașul austriac Graz a găzduit Campionatele Europene de patinaj artistic. Sportiva Alena Kostornaia, în vârstă de 16 ani, a câştigat proba feminină.

Kostornaia a câștigat în premieră acest titlu, iar grație celor două sărituri triplu axel a acumulat 240,81 puncte, fiind urmată de compatrioatele sale Anna Shcherbakova (237,76) şi Alexandra Trusova (225,34)

Rusia a câştigat şi celelalte titluri la CE de patinaj prin Dmitri Aliev la masculin, Aleksandra Boikava şi Dmitrii Kozlovskii la perechi şi Victoria Siniţina şi Nikita Kaţapalov în proba de dans.

Autor: Andrei Szabo / 26 Apr. 2020

VIDEO / Zeci de patinatori au lansat acțiunea caritabilă Open Ice

Lumea patinajului s-a unit împotriva noului tip de coronavirus.

Autor: Andrei Szabo / 07 Ian. 2020

VIDEO / România va fi reprezentată de 35 de sportivi la Jocurile Olimpice de Iarnă pentru Tineret. Obiectiv: o medalie

Reprezentanții Comitetului Olimpic şi Sportiv Român (COSR) au încurajat echipa care se va deplasa la Lausanne.

Autor: Maria Sorescu / 03 Mai 2019

Retragere sonoră din patinajul artistic: Kaetlyn Osmond

Patinatoarea canadiană Kaetlyn Osmond şi-a anunţat retragerea din competiţii la vârsta de 23 de ani.

Autor: Maria Sorescu / 01 Iul. 2020

Începe reconstrucția la FCSB? Briceag a semnat cu vicecampioana, Adi Popa a plecat

FCSB are șanse minime la titlul de campioană, astfel că se pregătește pentru sezonul viitor.

Autor: Andrei Szabo / 01 Iul. 2020

CSM București și SCM Râmnicu Vâlcea și-au aflat adversarele din grupele Ligii Campionilor

Viena a fost gazda tragerii la sorți pentru grupele Ligii Campionilor la handbal feminin.

Liga 1: Dinamo a renunțat la mijlocaul Ioan Filip

Clubul agrease inițial cu acesta să-i prelungească acordul cu încă o lună.