Ana-Maria Popescu, argint la etapa de Cupă Mondială de la Havana

Ana-Maria Popescu trage tare în vederea Jocurilor Olimpice de la Tokyo. Sportiva de 35 de ani a fost învinsă de poloneza Aleksandra Zamachowska, în finala Cupei Mondiale de spadă de la Havana (Cuba).

Campioană olimpică la Rio de Janeiro cu echipa, Ana-Maria Popescu a învins-o în optimi pe ucraineanca Olena Kriviţa, în sferturi a trecut de chinezoaica Sun Yiwen, iar în semifinale a învins-o pe franţuzoaica Marie-Florence Candassamy.

Amalia Tătăran a fost întrecută în sferturile de finală de Zamachowska, după ce în optimi câştigase contra italiencei Giulia Rizzi.

Autor: Andrei Szabo / 13 Mai 2020

MTS: Este prea devreme să vorbim de reluarea competițiilor sportive

Ministerul Tineretului şi Sportului a organizat o conferință de presă în cadrul căreia au fost trasate despre reluarea competiţiilor.

Autor: Maria Sorescu / 27 Apr. 2020

Reluarea competițiilor sportive este departe, susține ministrul Sportului, Ionuț Stroe

Deși autoritățile au lansat posibilitatea ca după 15 mai măsurile de siguranță să se relaxeze, competițiile sportive nu sunt prioritare.

Autor: Maria Sorescu / 20 Apr. 2020

Sportivii de elită ai Austriei se întorc la antrenamente

Austria a început să relaxeze măsurile din timpul pandemiei de coronavirus.

Autor: Andrei Szabo / 30 Mai 2020

Bundesliga: Bayern mărșăluiește spre titlu, Hertha continuă să impresioneze

Bayern Munchen a mai făcut un pas spre al optulea titlu consecutiv de campioană în Germania.

Autor: Maria Sorescu / 30 Mai 2020

Sud-africanul Franco Smith este noul selecționer al Italiei

Naționala de rugby a Italiei are un nou selecționer. Este vorba de sud-africanul Franco Smith, după cum anunță președintele federației italiene.

Bogdan Stancu și-a prelungit contractul cu Genclerbirligi

Bogdan Stancu joacă din 2011 în campionatul Turciei, unde s-a remarcat în mod constant.