Serie A: Inter, blocată de Atalanta, Lazio se apropie după victoria cu Napoli

Atalanta a demonstrat încă o dată că nu întâmplător este aproape de podium în Serie A. Echipa din Bergamo a frânat elanul lui Inter și a obținut un rezultat de egalitate la Milano. Ba chiar, putea să câștige, dar a ratat un penalty în minutul 87.

Inter-Atalanta s-a terminat 1-1. Lautaro Martinez a deschis repede scorul pentru echipa lui Antonio Conte, dar Atalanta a echilibrat jocul și a egalat în partea secundă, prin Gosens (min. 75). Muriel  a irosit un penalty pentru bergamasci cu trei minute înainte de final.

De acest egal profită Lazio, care a învins-o pe Napoli, cu 1-0. Cu Ștefan Radu integralist, romanii au marcat prin Immobile, în minutul 82. Lazio a bifat a 10-a victorie consecutivă și a acumulat 42 de puncte, cu 4 mai puține decât Inter.

Într-un alt meci al etapei a 19-a, AC Milan a câștigat pe terenul lui Cagliari, cu 2-0. Zlatan Ibrahimovici a marcat primul său gol de la revenirea în Italia.

Autor: Andrei Szabo / 25 Ian. 2020

Dinamo l-a vândut și pe fundașul Gabriel De Moura

Dinamo s-a mai dspărțit de un fotbalist.

Autor: Flaviu Ilie, Raluca Macavei, Andrei Pietricică, Eduard Tarnu, Alexia Tarnu / 25 Ian. 2020

INTERVIU BILINGV/ Michael Zeman și pasiunea sa nebună pentru Bayern: "Sângele meu este alb-roșu!"

Ziarul de Sport v-a obișnuit cu articole originale care prezintă povești ce trebuie cunoscute de întreagă lume. Astăzi, pe site-ul nostru este prezentată povestea lui Michael Zeman, zis Buschmann, unul dintre cei mai înfocați suporteri ai lui Bayern Munchen și printre cei mai înfocați suporteri din acest sport într-un interviu bilingv.

Autor: Andrei Szabo / 24 Ian. 2020

Viitorul i-a adus pr Cristi Ganea, Voluntari i-a transferat pe Claudiu Belu și Pablo de Lucas

Viitorul a făcut o mutare interesantă, după ce la începutul acestui an s-a remarcat prin vânzări.

Autor: Andrei Szabo / 27 Ian. 2020

Didier Dinart, demis de la cârma naționalei Franței

Antrenorul echipei de handbal masculin a Franței, Didier Dinart, a fost demis, după cum anunță presa din Hexagon.

Autor: Andrei Szabo / 26 Ian. 2020

Doliu în sportul internațional: Kobe Bryant a murit într-un accident de elicopter

Fostul baschetbalist Kobe Bryant a încetat din viaţă, după ce elicopterul în care se afla s-a prăbuşit în Calabasas, Los Angeles.

Ungaria, campioana Europei la polo în apă

După 21 de ani, naţionala de polo a Ungariei a câştigat medalia de aur la Campionatul European.