VIDEO/ George Puşcaş, hattrick în cinci minute pentru Reading

George Pușcaș a oferit o gură de oxigen echipei sale Reading. Atacantul român a contribuit decisiv la succesul cu scorul de 3-1 în fața lui Wigan, în etapa a XIX-a a ligii secunde din Anglia.

George Puşcaş a înscris toate cele trei goluri ale oaspeţilor într-un interval de cinci minute. Puşcaş a marcat în minutele 79 (penalty), 80 şi 84.

Jucătorul român a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 81. Pentru Wigan a înscris Garner, în minutul 34.

Deși cu acest succes, Reading ocupă locul 18 în clasament, cu 21 de puncte, iar Wiganeste pe 22, cu 16 puncte. Lider este Leeds, care are 40 de puncte.

Autor: Andrei Szabo / 30 Mai 2020

Bundesliga: Bayern mărșăluiește spre titlu, Hertha continuă să impresioneze

Bayern Munchen a mai făcut un pas spre al optulea titlu consecutiv de campioană în Germania.

Bogdan Stancu și-a prelungit contractul cu Genclerbirligi

Bogdan Stancu joacă din 2011 în campionatul Turciei, unde s-a remarcat în mod constant.

Autor: Maria Sorescu / 29 Mai 2020

VIDEO / Steaua Roșie Belgrad a devenit campioana Serbiei

Cu trei etape înainte de final, campionatul Serbiei și-a desemnat câștigătoarea titlului.

Autor: Maria Sorescu / 30 Mai 2020