Sonny Bill Williams a devenit cel mai bine plătit rugbist din lume după ce a semnat cu Toronto Wolfpack

Noua Zeelandă a terminat pe locul al treilea la Cupa Mondială de rugby, dar vedetele sale nu duc lipsă de oferte.

Astfel, Sonny Bill Williams, de două ori campion mondial cu All Blacks, a semnat cu echipa canadiană Toronto Wolfpack şi a devenit cel mai bine plătit rugbist din lume.

Sportivul a semnat pentru doi ani și va avea un salariu de 7 milioane de dolari pe sezon, potrivit presei internaționale.

Sonny Bill Williams, în vârstă de 34 de ani, a câştigat titlul mondial cu Noua Zeelandă în 2011 şi 2015, el şi-a anunţat retragerea din naţionala All Blacks după Cupa Mondială din Japonia.

Autor: Maria Sorescu / 26 Oct. 2019

Noua Zeelandă, răpusă de Anglia, la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa Angliei s-a calificat în finala Cupei Mondiale de rugby după un succes spectaculos în fața selecţionatei Noii Zeelande, deţinătoarea trofeului.

Autor: Andrei Szabo / 20 Oct. 2019

Ţara Galilor şi Africa de Sud, calificate în semifinalele Cupei Mondiale de rugby

Ţara Galilor va întâlni Africa de Sud în a doua semifinală de la Cupa Mondială de rugby din Japonia. Galezii au oferit o răsturnare spectaculoasă de scor cu Franţa, în sferturi.

Autor: Andrei Szabo / 19 Oct. 2019

Noua Zeelandă şi Anglia, calificate în semifinalele Cupei Mondiale de Rugby

Anglia şi Noua Zeelandă se vor întâlni în semifinalele Cupei Mondiale de rugby, după ce ambele au câştigat în sferturi, meciuri care la prima vedere păreau dificile.

Autor: Maria Sorescu / 11 Dec. 2019

Concluziile lui Thomas Ryde după Mondialul de handbal feminin din Japonia

Naționala României nu a reușit să prindă un loc care să-i asigure calificarea Jocurile Olimpice și a terminat cu o imagine cenușie Mondialul din Japonia.

Autor: Andrei Szabo / 11 Dec. 2019

Schimbare de antrenor la Napoli. Gattuso îl înlocuiește pe Ancelotti

Carlo Ancelotti a calificat-o pe Napoli în primăvara UEFA Champions League.

Autor: Georg Lorenz / 11 Dec. 2019

35. Bundesliga ca istorie (1997-1998): Nou-promovata câștigă titlul !

Deznodământul probabil o senzație pentru toată istoria campionatului: Kaiserslautern (foto), noua promovată, condusă de antrenorul Otto Rehhagel (foto) câștigă titlul.