La Liga: Messi, din nou letal. Atletico Madrid face încă un pas greșit

FC Barcelona rămâne lider în campionatul Spaniei, după un succes categoric acasă cu Real Valladolid, scor 5-1. Lionel Messi a fost eroul meciului. El a marcat două goluri şi a dat două pase decisive.

Starul argentinian a punctat în minutele 34 şi 75 şi a pasat decisiv la reuşitele lui Vidal (29) şi Suarez (77). Pentru FC Barcelona a mai înscris şi Lenglet (2).

Golul formaţiei Valladolid a fost înscris de Kiko (15). FC Barcelona a acumulat 22 de puncte și rămâne pe primul loc în La Liga.

În schimb, Atletico Madrid a încheiat la egalitate, scor 1-1, deplasarea cu Deportivo Alaves, în etapa a 11-a. Pentru Atletico a marcat Morata, în minutul 70, iar pentru Deportivo a înscris Perez, în minutul 83. Echipa lui Diego Simeone a adunat 20 de puncte.

Autor: Andrei Szabo / 30 Mai 2020

Bundesliga: Bayern mărșăluiește spre titlu, Hertha continuă să impresioneze

Bayern Munchen a mai făcut un pas spre al optulea titlu consecutiv de campioană în Germania.

Bogdan Stancu și-a prelungit contractul cu Genclerbirligi

Bogdan Stancu joacă din 2011 în campionatul Turciei, unde s-a remarcat în mod constant.

Autor: Maria Sorescu / 29 Mai 2020

VIDEO / Steaua Roșie Belgrad a devenit campioana Serbiei

Cu trei etape înainte de final, campionatul Serbiei și-a desemnat câștigătoarea titlului.

Autor: Maria Sorescu / 30 Mai 2020