Liverpool menține distanța față de Manchester City, după victoria cu Tottenham

Într-o reeditare a finalei Ligii Campionilor din sezonul trecut, Liverpool a  învins-o pe Tottenham, însă după un meci mai greu decât în primăvară.

Echipa lui Jurgen Klopp s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-1, în etapa a 10-a din Premier League. Kane a deschis scorul pentru Tottenham în primul minut. Liverpool a ratat multe ocazii, dar până la urmă Henderson '52 şi Salah '75 (p) au adus cele trei puncte pentru gazde.

În urma acestui succes, Liverpool conduce în clasament, cu 28 de puncte, urmată de Manchester City, cu 22 de puncte, Leicester şi Chlesea, cu câte 20 de puncte, şi Arsenal, cu 16 puncte. Tottenham este pe locul 11, cu 12 puncte.

Autor: Maria Sorescu / 16 Noi. 2019

Hansi i-a convins. Flick rămâne antrenorul Bayernului

Presa internațională a scris că Bayern a negociat cu Arsene Wenger și Jose Mourinho pentru funcția de antrenor, dar nici unul nu i-a convins pe șefii bavarezilor.

Autor: Andrei Szabo / 15 Noi. 2019

Suedia ne-a înghețat speranțele pentru Euro 2020. Liga Națiunilor, ultima speranță

Naționala de fotbal a României a făcut cel mai slab meci din preliminariile pentru Campionatul European din 2020 chiar când avea nevoie de cea mai bună mobilizare.

Autor: Andrei Szabo / 14 Noi. 2019

Mihăilă, one man show pentru naționala de tineret a României, 4-1 cu Finlanda

Stadionul din Voluntari a găzduit meciul naţionalei de tineret a României cu Finlanda, iar în ciuda vremii dificile, băieții lui Mirel Rădoi au luat cele trei puncte.

Sorana Cîrstea și Salvați Copiii au dotat cu aparatură medicală Maternitatea Târgoviște

Este pauză în circuitul feminin de tenis, astfel că Sorana Cîrstea este preocupată de alte activități.

VIDEO / Liga Campionilor: CSM București pierde și deplasarea cu Rostov Don, dar merge în Main Round

Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti nu a reușit să câștige în Rusia, pe terenul celor de la Rostov Don.