CSM Oradea a ratat accesul în grupele Ligii Campionilor de polo

Vicecampioana en-titre a României la polo, CSM Oradea, nu a reușit să se califice în grupele Ligii Campionilor la polo masculin.

Echipa noastră a pierdut în ambele manșe cu formaţia spaniolă CN Terrasa. A fost 10-7 în tur pentru iberici, și 6-5 în retur.

La Oradea, scorul pe reprize a fost 0-1, 2-2, 3-1, 0-2. Deși a pierdut, vicecampioana României va continua în sferturile de finală ale EuroCup.

Campioana României, Steaua Bucureşti, a fost eliminată în turul al doilea al Ligii Campionilor la polo. Meciurile din faza grupelor vor începe în 8 octombrie.

Autor: Nicolae Comănescu / 09 Mai 2024

Nikola Jokic se alătură granzilor din istoria NBA după al treilea titlu de MVP

Cu toate că Jokic a strălucit individual, echipa Denver Nuggets are probleme în semifinala Conferinței de Vest.

Autor: Nicolae Comănescu / 27 Apr. 2024

Floretista Mălina Călugăreanu s-a calificat la Jocurile Olimpice

Mălina Călugăreanu a reușit să se califice pentru Jocurile Olimpice de la Paris.

Autor: Nicolae Comănescu / 26 Apr. 2024

Cum reduci colesterolul cu ajutorul activităților sportive

Activitatea fizică regulată este de multă vreme promovată ca o piatră de temelie a unui stil de viață sănătos.

Autor: Nicolae Comănescu / 10 Iun. 2024

Condamnare istorică pentru rasism în fotbalul spaniol. Se poate și la noi ?

Trei fani ai Valenciei au fost condamnați la închisoare.

Autor: Nicolae Comănescu / 09 Iun. 2024

Noua generație a preluat controlul tenisului. Alcaraz, campion la Roland Garros. Sinner, lider mondial

Novak Djokovic, ultimul mare nume din tripleta Federer-Nadal-Djokovic a coborât de pe primele două poziții ATP.

Autor: Pompiliu Constantin / 16 Mai 2024

Magia Cupei: Corvinul Hunedoara ne arată farmecul acestei competiții

În ciuda unui format competițional total neatractiv, după cum este cel gândit de FRF, Cupa României la fotbal ne arată că mai are o urmă de farmec.