CSM Oradea a ratat accesul în grupele Ligii Campionilor de polo

Vicecampioana en-titre a României la polo, CSM Oradea, nu a reușit să se califice în grupele Ligii Campionilor la polo masculin.

Echipa noastră a pierdut în ambele manșe cu formaţia spaniolă CN Terrasa. A fost 10-7 în tur pentru iberici, și 6-5 în retur.

La Oradea, scorul pe reprize a fost 0-1, 2-2, 3-1, 0-2. Deși a pierdut, vicecampioana României va continua în sferturile de finală ale EuroCup.

Campioana României, Steaua Bucureşti, a fost eliminată în turul al doilea al Ligii Campionilor la polo. Meciurile din faza grupelor vor începe în 8 octombrie.

Autor: Andrei Szabo / 03 Aug. 2020

România a naturalizat trei biatloniști ruși

Biatlonul românesc a cooptat trei sportivi de origine rusă.

Autor: Constantin Nicolae / 03 Aug. 2020

Ronnie O Sullivan a bătut recordul pentru cea mai rapidă victorie la Campionatul Mondial de snooker

Cvintuplul campion mondial Ronnie O'Sullivan continuă să impresioneze.

Autor: Maria Sorescu / 30 Iul. 2020