VIDEO / Mitriță a marcat din nou pentru New York City FC

Alexandru Mitriţă a reușit al șaselea gol în 17 meciuri jucate la New York City FC. Românul a punctat o dată în ultimul meci al echipei sale cu Dynamo Houston, scor 3-2, din campionatul SUA.

Mitriţă, care a fost integralist, a marcat în minutul 16, la capătul unei acțiuni superbe, cu pase rapide.

Pentru New York City FC a mai înscris Castellanos (83, 90+3), iar pentru Dynamo Houston au punctat Cabezas (26) şi Manotas (77).

Autor: Viorel Berbece / 18 Aug. 2019

Vitoria lor sau victoria noastră? Analizăm hopul portughez din drumul spre grupele Europa League

Cu antrenor nou și cu mai toți jucătorii veniți din 2017 încoace la club, Vitoria Guimaraes este o echipă entuziastă, periculoasă, dar și limitată din alte puncte de vedere. O analiză a viitoarei adversare a celor de la FCSB, în cele ce urmează.

Autor: Andrei Szabo / 17 Aug. 2019

Bundesliga: Dortmund debutează în forță. Mainz-ul lui Maxim pierde la scor. Rezultatele primei etape

Borussia Dortmund a confirmat jocul bun din Supercupă și în prima etapă de campionat.

Autor: Flaviu Ilie / 17 Aug. 2019

Liga 2: FC Argeș câștigă la limită derby-ul etapei a treia împotriva "U" Cluj

FC Argeș a trecut de "U" Cluj la limită, scor 1-0, datorită golului înscris de căpitanul Năstăsie în minutul 58.