Patricia Țig, surpriză de proporții la BRD Bucharest Open

Autor: Flaviu Ilie

Patricia Țig continuă să impresioneze la BRD Bucharest Open. Revenită în circuit după o pauză de doi ani, jucătoarea din România a reușit o surpriză de proporții la turneul din capitală.

Patricia a eliminat-o pe campioana en-titre și favorita numărul unu, Anastasia Sevastova, locul 11 WTA.

Românca a câștigat disputa din optimile competiției în mai puțin de două ore cu scorul de 6-2, 7-5.

Trebuie menționat faptul că Țig a trecut și prin cele trei tururi de calificare la București, iar în turul unu a avut un duel cu o altă jucătoare din top 200, Anna Bondar.

În sferturile de la BRD Bucharest Open, Patricia Țig se va duela cu Krystyna Pliskova, sora mai cunoscutei Karolina Pliskova. Favorita numărul opt de la București a trecut în două seturi de Ysaline Bonnaventure.

Autor: Andrei Szabo / 03 Dec. 2019

Carla Suarez Navarro se retrage din tenis în 2020

Una dintre cele mai importante jucătoare din circuitul WTA se retrage.

Autor: Andrei Szabo / 02 Dec. 2019

Top 10 câștiguri din tenis în 2019. Nadal, lider, Halep, a opta

Simona Halep a încheiat anul în top 10 al câștigurilor din competițiile de tenis din acest an.

Autor: Maria Sorescu / 02 Dec. 2019

Federer, primul elvețian în viață a cărui figură va fi gravată pe monede

Roger Federer este mai mult decât un ambasador și un brand pentru Elveția.

Autor: Maria Sorescu / 06 Dec. 2019

Corona Brașov a fost descalificată din Liga Națională

După excluderea din Cupa EHF, Corona Brașov a primit o lovitură și în plan intern.

Autor: Andrei Szabo / 06 Dec. 2019

Leicester City i-a prelungit contractul lui Brendan Rogers

Startul neașteptat de bun pe banca lui Leicester City i-a adus un bonus contractual lui Brendan Rodgers.

Victorie de thriller ! România a răpus Ungaria la ultima fază și s-a calificat în grupele principale ale Mondialului

Așa cum a pierdut meciul cu Muntenegru, România a câștigat în fața Ungariei. Naţionala de handbal feminin a răsturnat spectaculos scorul în fața hanbalistelor din țara vecină.