Laura Coman a adus primul aur la Jocurile Europene de la Minsk

Jocurile Europene de la Minsk au parte de o mediatizare tot mai importantă, ceea ce a determinat și delegația României să acorde o atenție sporită întrecerii.

În acest context, țara noastră a obținut primul loc 1. Laura Coman a câştigat medalia de aur la tir, în proba de 10 m puşcă aer comprimat, la Jocurile Europene de la Minsk.

Coman a stabilit şi un record european, cu 251,3 puncte. Medalia de argint a fost obţinută de sportiva elveţiană Nina Christen (250), iar pe trei s-a clasat Nikola Mazurova, din Cehia (228,7).

01 Iul. 2019

Laura Coman: "Team Romania a arătat ca o echipă frumoasă și unită!"

Portdrapelul delegației tricolore și medaliată cu aur la Jocurile Europene de la Minsk, tirista Laura Coman este mândră de evoluția colegilor ei în capitala în Belarusului și se declară optimistă în perspectiva Olimpiadei de la Tokyo din 2020.

Autor: Maria Sorescu / 23 Mar. 2019

Laura Ilie-Coman a devenit campioană europeană la tir

Laura Ilie-Coman a câştigat anul trecut titlul european alături de echipa României, iar în acest an a triumfat și la individual.

Autor: Maria Sorescu / 25 Oct. 2018

Sorin Babii, reales președinte al Federației Române de Tir

Electorii Federaţiei Române de Tir mizează pe continuitate.

Autor: Maria Sorescu / 12 Noi. 2019

Noul ministru al sportului, Ionuț Stroe, și-a prezentat obiectivele

Premierul Ludovic Orban şi viceprim-ministrul Raluca Turcan au asistat înscăunarea în funcţia de ministru al Tineretului şi Sportului a lui Ionuţ Stroe.

Autor: Andrei Szabo / 12 Noi. 2019

Sepsi l-a instalat pe Leo Grozavu în locul lui Laszlo Csaba

Conducerea lui Sepsi Sfântu Gheorghe a decis să se despartă de antrenorul Laszlo Csaba în urma rezultatelor sub așteptări.

Autor: Andrei Szabo / 11 Noi. 2019

Surprize la Turneul Campionilor. Nadal, Federer și Medvedev, învinși

Doar Novak Djokovic și-a confirmat statutul de favorit la Turneul Campionilor de la Londra.