VIDEO / Mitriță a marcat din nou un gol important pentru New York City FC

Alexandru Mitriţă este în formă în Statele Unite. Vârful a marcat din nou pentru echipa New York City FC, în meciul cu DC United, scor 2-1.

Grație acestui succes, echipa lui Mitriță s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei US Open. Atacantul român a marcat primul gol al echipei sale, în minutul 38, cealaltă reuşită fiind semnată de Tajouri, în minutul 41.

Pentru DC United a înscris Wayne Rooney, în minutul 32. În sferturi, New York City FC va evolua cu Orlando City.

Autor: Andrei Szabo / 11 Noi. 2019

Mirel Rădoi compară cele două generații de „tineret” pe care le-a antrenat

Selecţionerul naţionalei de tineret, Mirel Rădoi, este captivat de meciul cu Finlanda, primul din dubla care urmează în preliminariile CE din 2021, însă nu omite să se raporteze la generația cu care a fost la Europeanul din Italia.

Florin Andone va lipsi 10 săptămâni de pe teren

Veste proastă pentru Galatasaray și pentru echipa națională a României.

Autor: Andrei Szabo / 10 Noi. 2019

Liverpool se desprinde la vârful Premier League, după succesul cu Manchester City

Jurgen Klopp a adus-o pe Liverpool la un nivel incredibil de joc.

Autor: Maria Sorescu / 12 Noi. 2019

Noul ministru al sportului, Ionuț Stroe, și-a prezentat obiectivele

Premierul Ludovic Orban şi viceprim-ministrul Raluca Turcan au asistat înscăunarea în funcţia de ministru al Tineretului şi Sportului a lui Ionuţ Stroe.

Autor: Andrei Szabo / 12 Noi. 2019

Sepsi l-a instalat pe Leo Grozavu în locul lui Laszlo Csaba

Conducerea lui Sepsi Sfântu Gheorghe a decis să se despartă de antrenorul Laszlo Csaba în urma rezultatelor sub așteptări.

Surprize la Turneul Campionilor. Nadal, Federer și Medvedev, învinși

Doar Novak Djokovic și-a confirmat statutul de favorit la Turneul Campionilor de la Londra.