VIDEO / Hermannstadt rămâne în Liga 1. U Cluj ratează promovarea la împlinirea a 100 de ani

Barajul pentru Liga 1 a fost câștigat de Hermannstadt, care se menţine în prima divizie grație victoriei de pe Cluj Arena. Echipa lui Vasile Miriuță a pierdut cu 1-0 în fața lui U Cluj, dar se impusese în tur cu 2-0.

În fața a aproximativ 5000 de spectatori, Hermannstadt și U Cluj s-au neutralizat reciproc și au oferit o primă repriză modestă. Singurul gol am meciului a fost marcat de Goga, în minutul 64. Gazdele au egalat în minutul 68, dar reușita lui Tsoumou a fost anulată pentru ofsaid.

În urma acestui eșec, U Cluj ratează ocazia de a juca în Liga 1 la împlinirea a 100 de ani de existență. După acest meci, Vasile Miriuță a anunțat că nu va continua pe banca lui Hermannstadt și va accepta o ofertă din Ungaria.

Autor: Andrei Szabo / 24 Iun. 2019

Liga 1: Viitorul l-a adus pe Ammari, iar Sepsi l-a transferat pe Adebanjo

Echipele din Liga 1 s-au reunit, dar transferurile curg pe bandă rulantă.

Autor: Andrei Szabo / 23 Iun. 2019

Cristi Pustai, noul antrenor al Dunării Călărași

Plecarea lui Dan Alexa la Astra Giurgiu i-a determinat pe șefii clubului Dunărea Călărași să-i găsească repede înlocuitor.

Autor: Andrei Szabo / 20 Iun. 2019

Cristian Dulca, numit antrenor la U Cluj

După ratarea promovării în Liga 1, Universitatea Cluj o ia de la capăt.

Visul frumos continuă ! România s-a calificat în semifinalele Europeanului de tineret și merge la Jocurile Olimpice

A ieșit așa cum ne-am dorit. România și Franța au terminat la egalitate. Pentru România urmează o semifinală cu Germania, joi, de la ora 19:00.